Охорона праці

Дата: 11 лютого 2019 о 13:42, Оновлено 24 січня о 16:05

Охорона праці

Посібник з правил особистої безпеки

ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ГРОМАДЯНАМ ЩОДО ДІЙ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ СИТУАЦІЯХ

Кожна людина повинна чітко уявляти свою поведінку при виявленні можливих вибухових пристроїв, виникнення артобстрілів, під час евакуації та бути психологічно готовою до самозахисту і адекватної поведінки під час масових заворушень та дій правоохоронних органів щодо їх припинення.

Якщо, перебуваючи у громадському транспорті, адміністративній будівлі чи місцях масового перебування людей Ви помітили предмет, що викликає підозру, негайно телефонуйте за номером 101 або 102.

До прибуття спецслужб не чіпайте, не пересувайте, не розкривайте виявлений предмет; зафіксуйте час виявлення предмету; намагайтесь зробити все можливе, щоб люди відійшли якнайдалі від знахідки; обов'язково дочекайтеся прибуття фахівців!

ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ЖИТТЯ

інструкція щодо дій в екстремальних ситуаціях

1. У ВИПАДКУ ВИБУХУ:

-Намагайтеся заспокоїтися і з’ясувати ситуацію.

-Рухайтеся обережно, не торкайтеся руками пошкоджених конструкцій і проводки.

-Через небезпеку вибуху газів не можна користуватися сірниками, запальничками, свічками, факелами.

-У разі задимлення, по можливості, захистіть органи дихання мокрою хустинкою, рушником, шматком тканини.

-Сповістити усіх про евакуацію, взяти на облік осіб, які залишилися у приміщенні, вхідні двері щільно прикрити, не закриваючи на замок.

-При неможливості самостійної евакуації здійснити усі заходи до того, щоб про місцезнаходження знали співробітники управління з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту. З цією метою необхідно вийти на балкон або до відчиненого вікна й звати на допомогу.

-Після виходу з приміщення відійдіть від нього па безпечну відстань.

2. У ВИПАДКУ ЗАВАЛУ УЛАМКАМИ СТІН:

-Намагайтеся    заспокоїтися,    не    падати    духом,    дихати    глибоко    і    рівно, приготуйтеся терпіти голод і спрагу.

-Голосом та стуком намагайтеся привернути увагу людей.

-Якщо простір навколо вас відносно вільний, не запалюйте сірники, бережіть кисень.

-Рухайтеся обережно, намагаючись не викликати обвалу, орієнтуючись рухом повітря, що надходить зовні.

-Якщо у вас велика спрага, покладіть до рота невеличкий шматочок тканини (гладенький камінець) і смокчіть його, дихаючи носом,

-Коли почуєте поблизу людей. стуком і голосом сигналізуйте про себе.

Інструкція по охороні праці під час тероризму

За останні роки в світі збільшилась кількість випадків захоплення заручників.

Не слід забувати, що головним завданням терористів є не розправа із заручниками, а тиск, із загрозою розправи, на органи влади, зробити те, що вони вимагають. Якщо вас захопили як заручника, варто пам'ятати ось що:

•    намагайтесь бути спокійними, миролюбними, не піддавайте себе невиправданому ризику;

•    не дивитись терористам в очі;

•    не реагувати на провокаційні дії терористів;

•    якщо злочинці перебувають в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, то намагайтесь обминути всілякі контакти з ними;

•    не посилюйте агресивність злочинців непокорою, лайкою, опором, адже перевага сил не на вашому боці;

•    виконуйте вимоги терористів, запитуйте дозволу на будь-які дії, не створюючи конфліктних ситуацій;

•    на вимогу терористів негайно віддати їм особисті речі;

•    чітко виконувати інструкції та команди правоохоронців;

•    уникайте будь-яких дискусій, самі будьте уважними слухачами;

•    не провокувати своїми діями терористів на насильницькі дії (уникати різких рухів, шуму тощо);

•    з першою ж нагодою намагайтесь повідомити про своє місце знаходження рідним чи в міліцію;

•    зберігайте свою гідність і нічого не просіть, намагайтесь з'їдати і пити все, що дають незважаючи на те, що дають їсти і пити;

•    якщо ви знаходитесь із злочинцями тривалий час, намагайтесь встановити з ними контакт і викликати в них гуманні почуття;

•    намагайтесь запам'ятати будь-яку інформацію про злочинців;

•    не дозволяйте собі падати духом, намагайтесь заспокоюватись;

•    уважно стежте за поведінкою злочинців і їх намірами, будьте готові рятуватись втечею, якщо абсолютно впевнені в цьому;

•    намагайтесь віднайти найбільш безпечне місце в приміщенні, де вас утримують, у разі відсутності такого місця падайте на'підлогу при будь-якому шумі або стрілянині;

•    при застосуванні спецпідрозділами сльозогінного газу дихайте через мокру тканину, швидко і часто кліпайте, викликаючи сльози;

•    під час штурму ні в якому разі не беріть зброї терористів, щоб ви не постраждали від штурмовиків, які не зможуть розрізнити, хто терорист, а хто заручник і стріляють по озброєних людях;

•    при звільненні виходьте якомога швидше, речі залишайте там, де вони лежать, беззастережно виконуйте команди групи захоплення.

•    як можна тихіше повідомити правоохоронні органи про терористичну атаку, а також про своє місцезнаходження;

•    не наближатись до дверей та вікон;

•    бути готовим до складнощів (відсутність свободи руху, їжі, води тощо);

•    не чинити опір озброєним терористам, що може призвести до численних людських втрат.

Пам'ятайте, що одразу після вашого повідомлення антитерористичними підрозділами буде вжито вичерпних заходів для збереження вашого життя та здоров'я.