Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт? 1
Всього 528 чоловік

Звіт директора за 2022-2023 н.р.

Дата: 23 серпня 2018 о 16:31, Оновлено 19 січня 2023 о 16:29

Звіт

директора

Ільницької гімназії

Іршавської міської ради

Бандурович Оксани Федорівни

за 2022/2023

навчальний рік

Людяність,сердечність,чуйність – цей моральний імунітет

проти зла здобувається лише тоді,коли людина в ранньому дитинстві

пройшла школу доброти, школу справді людських стосунків.

В.О. Сухомлинський.

                         Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу закладу, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2021/2022 навчального року.

На цих загальних зборах ми керуємося Положен­ням про порядок звітування директора перед трудовим колективом, представниками громадського самоврядування закладу щодо своєї діяльності на посаді протягом навчаль­ного року, яке було затверджено наказом №178 від 23.03.2005 року Міністерством освіти і науки України.

Як директор закладу у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалася  Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Національною доктриною розвитку освіти, Концепцією загальної середньої освіти, Концепцією розвитку психологічної служби системи освіти України, Статутом, Прави­лами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора, законодавством Украї­ни, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу загальної середньої освіти.

Педагогічний колектив Ільницької гімназії  у 2021/2022 навчальному році спрямовував свої зусилля на створення умов для повноцінного розвитку особистості учня; впровадження інноваційних форм і методів роботи для підвищення якості освітнього процесу в школі; підтримання тісних зв'язків з батьками учнів; постійний контроль по охороні та збереженню життя учнів.

       Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на формування в учнів сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи; розвиток в учнів національної самосвідомості, формування людини, яка прагне удосконалення та перетворення суспільства; інтеграцію особистості в систему світової та національної культури; рішення завдань, формування загальної культури особистості, адаптації особистості до життя в суспільстві; виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, до культурних традицій в умовах багатонаціональної держави; створення основи для усвідомленого, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самоудосконалення.

Роботу педагогічного колективу було спрямовано на впровадження науково - методичної теми: «Модернізація освітнього процесу за рахунок упровадження сучасних інноваційних технологій як умова самовдосконалення й самореалізації учасників і здобувачів навчального процесу» та виконання таких завдань:

  1. Вивчення й узагальнення питання формування життєвих компетентностей особистості учня на основі розвитку творчих здібностей.
  2. Підвищення якості знань учнів з базових предметів навчального плану.
  1. Організація науково-дослідницької роботи.
  2.  Підвицення професійної підготовки педагогічних працівників.  
  3. Підвищення рівня консультативної роботи серед учнівського колективу, батьківської громади.

6.Удосконалення роботи органів учнівського самоврядування.

  1. Сприяння позитивній мотивації учнів до пізнавальної діяльності. 8.Забезпечення умов для розвитку творчої особистості дитини.

9.3алучення педагогів до участі в інноваційних і дослідно- експериментальних проектах різних рівнів

10.Поширення передового педагогічного досвіду працівників закладу освіти шляхом друку матеріалів на освітніх сайтах.

  1. Стимулювання педагогів до оволодіння сучасними інформаційно- комунікаційними технологіями.

12.Забезпечення реалізації моделі нової української школи і моделі випускника.

13.Сприяння процесу вдосконалювання професійного потенціалу вчителя з точки зору формування життєвих компетентностей особистості учня на основі розвитку творчих здібностей на уроках та в позаурочній діяльності.

14.Організація підвищення кваліфікації вчителів.

За навчальний рік було видано 76 наказів з основної діяльності, які мобілізували колектив школи на вирішення основних завдань навчально-виховного процесу.

За 2021/2022 навчальний рік проведено 13 засідань педагогічної ради, на яких розглядалися питання підсумків роботи гімназії за 2020/2021 навчальний рік та пріоритетні напрями роботи на 2021/2022 навчальний рік; про затвердження Тимчасового порядку організації освітнього процесу в гімназії в період карантину в зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID-19); про продовження роботи педагогічних працівників над впровадженням науково- методичної проблеми; про створення комунікативного простору для організації дистанційного навчання; про вдосконалення роботи педагогічного колективу з формування навчально-пізнавальних та виховних компетенцій учнів через створення єдиного освітнього простору гімназії; про розвиток початкової школи в контексті завдань Нової української школи: рік четвертий; про профілактичну роботу з попередження травматизму учнів у освітньому процесі, в побуті; про взаємодію школи та родини у формуванні високо компетентної особистості школяра; про забезпечення захисту прав та інтересів дітей в умовах запровадження карантину; про формування психолого-фізіологічної стійкості, профілактики стресів, розумових, емоційних перевантажень учнів; про актуальні проблеми формування навичок здорового способу життя в учнів гімназії; про звільнення учнів від проходження з державної підсумкової атестації в 4 та 9 класах  у зв’язку із запровадженням воєнного стану в Україні; про психологічний супровід учасників освітнього процесу з метою формування компетентної особистості; про творчий розвиток особистості в позаурочний час шляхом формування життєвих компетентностей. Також розглядалися питання переводу учнів до наступних класів, інші питання діяльності гімназії.

Кадрове забезпечення

Реалізуючи аналітико-оцінну функцію роботи з педкадрами, адміністрація гімназії здійснює постійний аналіз якісного та кількісного складу педагогічних працівників навчального закладу, що дозволяє простежити тенденції забезпечення кадрами, визначити потребу в педагогах, виявити рівень професійних можливостей та утруднень.

У 2021/2022 навчальному році план курсової перепідготовки виконаний. Курси підвищення кваліфікації пройшли всі вчителі згідно графіка.

Підвищенню та удосконаленню методичної майстерності вчителів завжди сприяє чергова атестація. Результати засвідчили, що рівень педагогічної майстерності вчителів значно підвищився. У 2021/2022 навчальному році було атестовано 10 вчителів: Фущіч С.І., Малицька Н.І., Шестак О.В.,  Демчик Г.І., Драга М.В., Корольова В.В., Жидик М.В., Зихор Л.Г., Граб М.М., Король М.Ю.,.

На педагогічній раді у січні  2022 року затверджено графік підвищення кваліфікації вчителів протягом 2022 року при ЗІППО, згідно регістрації.     

Підвищенню та удосконаленню методичної майстерності вчителів завжди сприяє чергова атестація. Результати засвідчили, що рівень педагогічної майстерності вчителів значно підвищився. У 2021-2022 навчальному році було атестовано  5 вчителів на присвоєння педагогічного звання «Старший вчитель», 4 вчителів на підвищення кваліфікаційної категорії.  Двом вчителям атестація перенесена, у зв’язку з перебуванням за кордоном через воєнний стан.

Таким чином якісний склад педагогічного колективу змінився:

  • вища категорія 11 вчителів;
  • перша категорія 5 вчителі;
  • друга категорія 4 вчителів;
  • спеціаліст 4 учителі, старших вчителів -10.

Методична робота

Методична робота в гімназії була спланована та відзначалася новими підходами й мірою доцільності. Всі педагогічні працівники були охоплені різними формами методичної роботи.

Для забезпечення відповідних умов для розв’язання науково-методичної проблеми у гімназії було створено таку мережу:

-МО вчителів естетично-гуманітарного циклу (керівник Д. Палош);

-МО класних керівників (керівник О. Штець);

-МО вчителів початкових класів  (керівник О. Штефанко);

-МО вчителів природничо циклу (керівник Ю. Данило); -інструктивно-методичні наради з педагогічними працівниками (С. Фущіч). Робота методичних об’єднань була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителів, методики проведення уроку. Діяльність ШМО було сплановано на основі Річного плану роботи гімназії та перспективної Програми розвитку гімназії, Освітньої програми.

Відповідно до планів роботи, складених у вересні 2021 року, на засіданнях методичних об’єднань обговорювалися актуальні проблеми навчання і виховання учнів, що випливали з формулювання і змісту науково-методичної проблеми гімназії. Кожне шкільне методичне об'єднання провело 4 засіданя, робота яких будувалася за окремими планами. На запланованих засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОНУ щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2021/2022 навчальному році, зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів, погодження завдань для державної підсумкової атестації), так і науково-методичні питання.

Належна робота здійснюється в напрямку підвищення фахової майстерності вчителів у ході курсової підготовки, яка відбувається згідно графіку в ЗІППО дистанційно та всі отримали свідоцтва про проходження курсів.

   У 2021/2022 навчальному році у школі працювали 4 методичних об’єднань:

  • МО вчителів початкових класів (керівник Штефанко Ольга Юріївна – вчитель вищої категорії, старший вчитель);
  • МО вчителів природничо - математичного циклу  (керівник Данило Ю.Ю. – вчитель першої категорії, заступник Бондаренко Н.М.- вчитель вищої категорії, старший вчитель);
  • МО вчителів  гуманітарно - естетичного циклу (Палош Діана Дмитрівна –  спеціаліст І категорії);
  • МО  класних керівників (керівник Штець Оксана Михайлівна – одинадц´ятий тарифний розряд, старший вчитель до 24.02.2022).

Окрім того, у закладі освіти діяли такі методичні підструктури:

      Школа молодого вчителя «Школа вдосконалення педмайстерності» (керівник Зихор Л.Г.– учитель вищої категорії, старший вчитель), в якій займався 1 молодий учитель. 

Роботу вчителів МО можна побачити за СНУ з даних предметів :   

Освітній моніторинг предметів «Природничо-математичного циклу»

за І, ІІ семестр та рік 2021-2022 н.р.

Освітній моніторинг предметів «Естетично-гуманітарного циклу»

          за І, ІІ семестр та рік 2021-2022 н.р.

      Методичне об’єднання вчителів початкових класів у 2021-2022  навчальному році працювало над проблемою: «Впровадження сучасних  педагогічнтх технологій  в освітній процес з метою формування ключових  компетентностей учнів».

            Протягом навчального року  вчителі ШМО початкових класів вели цілеспрямовану роботу з реалізації завдань з удосконалення фахової майстерності та готовності до запровадження в освітній процес стандартів нового покоління:

  1. Впровадження сучасних технологій, спрямованих на розвиток ключових компетенцій молодших школярів.

  2. В організації освітнього процесу орієнтація на особистісно-орієнтований та діяльнісний підхід  з пріоритетом на збереження здоров'я учнів.

    3. Продовжили систематизувати банк педагогічних ідей, поповнювали його матеріалами щодо впровадження в освітній процес здоров'язберігаючих та інформаційних технологій, технологій партнерства, які дозволяють реалізовувати особистісно – діяльнісний підхід до кожного учня.

  4. Продовжили вивчати, узагальнювати та поширювати досвід роботи колег з реалізації власних методичних проблем.

       Методична робота здійснювалася переважно в нетрадиційній формі, зокрема, тренінгів, круглих столів, педагогічних гостин,методичного марафону, аукціону методичних ідей, семінарів-практикумів тощо.

          Згідно з планом роботи МО початкових класів на 1 засіданні в серпні 2021 року була узгоджена  методична проблема МО та поставлені завдання на рік, опрацьовано нормативно-правові документи, погоджено календарне планування на 2021-2022 навчальний рік та практично ознайомлено з питанням « Організація безпечного освітнього середовища. Інклюзивна освіта – соціальна модель устрою суспільства. Особливості організації освітнього процесу в інклюзивному середовищі».

 На засіданнях розглядалися найактуальніші питання щодо навчання та виховання молодших школярів  НУШ а саме:

1.       Педагогіка партнерства як продуктивна форма взаємодії вчителя та учнів.

2.       Інтеграція у навчанні молодших школярів математики «Щоденні 3»

3.       Інтерактивні форми організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках математики.

 4. Групові методи на уроках в початковій школі.

5. Гра по-новому-навчання по-іншому з LEGO. Практикум.  Метод компетентнісного навчання «Шість цеглинок»

6. Інтерактивні прийоми роботи на уроках  ЯДС

-Прийом «Кубик Блума» тощо.

7. Використання задач екологічного змісту на уроках математики як засобу формування екологічної культури учнів тощо.

Кожен вчитель брав активну участь у роботі МО: готували доповіді, реферати, виховні заходи, старанно виконували свої доручення.

    Учні 1-А  класу(Король М,Ю.) та 1-Б класу (Павлище О.В.) провели  виховні години на честь Святого Миколая. 

     2 клас (Зихор Л.Г.)  провели свято-квест « Святий Миколай, ти до нас завітай!».

    Учні 3 класу(Штефанко О.Ю.) позмагалися у знаннях  віршів, загадок, пісень  на зимову тематику. Відвідали резиденцію Святого Миколая. 

    4клас (Чепак Н.І.)  провели Новорічне свято для учнів  початкових класів. 

          Протягом дистанційного навчання  вчителі не тільки навчали, а ще й вчилися самі: вивчали  освітні платформи для роботи з дітьми в таких  умовах , проходили онлайн курси та вебінари.

    Учні початкових класів знайомилися з  творчістю  Тараса Шевченка, Лесі Українки та вивчали вірші цих поетів. Прийняли участь  у флешмобі до Дня   вишиванки.

     Протягом навчального року молодші школярі брали активну участь в роботі гімназії. Це тематичні конкурси малюнків, різні свята які проводилися в закладі.    Були  учасниками   конкурсу  знавців української мови ім. П. Яцика. За  участь  у Всеукраїнському   конкурсі   «Колосок»  учні показали хороші результати та отримали дипломи різного ступеня.  Проведення цих конкурсів для дітей є хорошою можливістю перевірити свої знання, навчитися працювати з тестами.

       В цілому роботу методичного об’єднання  вчителів початкових класів за 2021-2022н.р. можна вважати задовільною. 

       У 2021-2022 навчальному році м/о вчителів природничо-математичного циклу працювало згідно з завданнями гімназії та планом методичної роботи на рік.

    До його складу входять вчителі хімії, біології, географії, фізики, математики, інформатики, основ здоров’я, трудового навчання. Всього кількість членів МО становить 6 осіб: 3 з них  мають вищу кваліфікаційну категорію, 1-спеціаліст, 1 - категорію «спеціаліст І категорії», 1- категорію «спеціаліст ІІ категорії, 3 вчителям присвоєне звання «Старший учитель».

        Робота МО була спрямована на підвищення професійної майстерності педагогів. Протягом  року проводилася робота по реалізації проблеми «Підвищення професійної компетентності вчителів природничо-математичного циклу в умовах модернізації освітнього процесу». В основу роботи було покладено нормативні документи, постанови та рішення, накази Міністерства освіти та науки України.

     Відбулися всі,  передбачені планом роботи, засідання шкільного МО, на яких проаналізовано рівень навченості учнів з базових предметів. Було проведено п’ять  засідань  МО:

 1. «Організація навчально-виховного процесу у 2021-2022 н.р.».

 2. «Модернізація навчально-виховного процесу шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій».

 3.«Розвиток предметно-методичних та професійних компетентностей педагогів як засіб підвищення предметних та ключових компетентностей учнів».

 4. «Проблема розвитку творчості вчителів та здобувачів освіти в умовах соціалізації особистості».

 5. «Підсумки роботи ШМО за навчальний рік».

За планом роботи МО було проведено  круглий стіл  на тему  «Банк інновацій»,  в ході яких вчителі ділилися з іншими членами МО своїми досягненнями, надбаннями та отримали консультації та поради від своїх колег.

Всі заплановані заходи на І семестр були проведені, у ІІ семестрі в зв’язку з переходом на дистанційну форму навчання деякі форми роботи змінилися і проводилися онлайн через платформи Zoom та Google Meet.

Протягом І семестру були проведені такі предметні тижні: здорового способу життя, свято «Дари осені». В рамках цих тижнів були проведені цікаві конкурси та змагання.

        У жовтні до  Всесвітнього тижня  космосу вчителем фізики Данило Ю.Ю.  у 8-9 класах було організовано перегляд документального фільму «Подорож на край Всесвіту». Здобувачі освіти 7 класу взяли активну участь у конкурсі малюнків на космічну тематику. Цікавим і незабутнім для здобувачів освіти був «День туризму» (вчитель Граб М.М.). Для всебічного розвитку особистості учня та розвитку його творчого потенціалу кожен учитель ШМО намагався використовувати якомога більше нестандартних форм та методів роботи на уроці, залучити якомога більше учнів класу для роботи над творчими завданнями на уроці і позаурочних заходах. Особливу увагу вчителі ШМО приділяють практичній спрямованості своїх предметів. В зв’язку з цим на уроках здобувачі освіти мають можливості працювати над проектами, бути дослідниками. Протягом навчального року з географії (вчитель Граб М.М) проведено дослідження «Розробка міні-проекту з утилізації побутових відходів» (6 клас), «Мінеральні води Закарпаття» (8 клас), круглий стіл «Глобальні проблеми людства» ( 9 клас). Проекти з хімії (вчитель Малицька Н.І.):  в 7 класі "Проблема забруднення повітря та способи розв'язування її", "Поліпшення стану повітря у класній кімнаті під час занять", "Способи очищення води в побуті", "Зберігаючи воду - заощаджую родинний бюджет". 8 клас: «Неорганічні речовини - представники основних класів у будівництві й побуті", "Вплив хімічних сполук на довкілля і здоров'я людини". 9 клас: "Вирощування кристалів солей", "Використання полімерів: еколого - економічний аспект", "Альтернативні джерела енергії", "Хімічний склад жувальних гумок", "Друге життя паперу". Проекти з біології - 6 клас: "Рослини хижаки", "Як утворились торф і кам'яне вугілля?", "Гриби у біосфері та житті людини". 7 клас: "Тварини рекордсмени", "Майстерність маскування", "Заповідні території України". 8 клас: "Збалансоване харчування", "Рухова активність - основа фізичного здоров'я", "Йододефіцит в організмі людини, його наслідки та профілактика". 9 клас: "Виявлення рівня антропогенного та техногенного впливу в екосистемах своєї місцевості".

     Уроки- проекти з математики, вчитель Бондаренко Н.М.:

6 клас: «Пропорція-гармонія краси», «Малюю на координатній площині»

9 клас: «Прогресії навколо нас».

    Проекти з фізики : 9 клас «Людина і Всесвіт», « Фізика в житті сучасної людини», «Сучасний стан фізичних досліджень в Україні та світі» , «Україна – космічна держава» (вчитель Данило Ю.Ю.)

       Також  членами МО здійснювалася робота по впровадженню STREM технології. Вчителька математики Штець О.М. опрацювала з учнями 5 класу проект «Сніг». Учні різними математичнами методами та задачами  презентували свої дослідження.

         Вчителі МО продовжували індивідуальну роботу з обдарованими та здібними учнями, з підготовки їх до участі у  олімпіадах та інтелектуальних конкурсах. Зихор Марія, учениця 7 класу зайняла ІІІ призове місце на районній олімпіаді (ІІ етап) з хімії, а учениця 8 класу Зихор Іванна - ІІІ місце на обласній олімпіаді (ІІІ етап) з хімії (вчитель Малицька Н.І.). На уроках трудового навчання учні виготовляли різні вироби. Взяли участь у Всеукраїнській виставці-конкурсі «Знай і люби свій рідний край» ІІІ місце-учениця 9 класу Зихор А.,  конкурс «Новорічна композиція» ІІ місце-учениця 7 класу Зихор М.( вчитель Граб М.М.)

         Самоосвіта педагога - це свідома робота над удосконаленням своєї особистості як професіонала, адаптація своїх індивідуально-неповторних особливостей до вимог педагогічної діяльності, постійне підвищення професійної компетентності і безперервне удосконалення якостей своєї особистості. Члени МО є постійними учасниками семінарів, вебінарів та конференцій. (на урок, всеосвіта та інші).В цьому році велика увага була спрямована на навчання вчителів роботи з учнями 5 класу (НУШ).

 Спрямування роботи ШМО було націлено на вивчення та застосування та створення умов розвитку педагогічної майстерності, творчої ініціативи вчителів природничо – математичних дисциплін методичного об’єднання.

Аналіз роботи педагогів, членів МО дає підставу зробити висновок, що завдання, які випливають із науково-методичної проблеми , в основному виконано. В цілому роботу шкільного методичного об’єднанння у  2021-2022 навчальному році можна оцінити задовільно.

Основні завдання МО на 2022- 2023 н.р.:

1. Продовжувати роботу над  єдиною педагогічною темою закладу освіти та методичною темою методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу.

2.Упроваджувати STEM-навчання в освітній процес з метою формування в учнів фахових і соціальних компетентностей.

3. Проводити роботу над реалізацією власних педагогічних ідей.

4. Підвищувати професійний, фаховий рівень і рівень самоосвіти шляхом проходження онлайн-курсів.

5. Упроваджувати наскрізні змістовні лінії на уроках природничо-математичного циклу  з метою формування у школярів цілісного уявлення про суспільство.

         6. Використовувати системний підхід до організації роботи зі здібними та обдарованими учнями.  Залучати до предметних конкурсів та олімпіад на різних рівнях.

         7. Посилити роботу вчителів по оволодінню нормативно-правовою базою в галузі освіти. Своєчасно та в повному обсязі опрацьовувати та керуватись в повсякденній роботі нормами законодавства в галузі освіти.

        8.Підтримувати створені раніше педагогічні умови, що стимулюють учнів до ефективної навчальної діяльності, гуманну, доброзичливу атмосферу, затишне комфортне середовище в якому учень і вчитель спілкуються, як особистості,  унікальність і своєрідність один одного.

У 2021-2022 н.р. методоб’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу. Діяльність методичного об’єднання була спрямована на реалізацію державної політики в системі освіти, на виконання державних програм викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу, створення належних сучасних умов для навчання і виховання здобувачів освіти, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, ефективне використання інтелектуального потенціалу учасників освітнього  процесу. Уся робота методичної комісії вчителів гуманітарного циклу підпорядкована головній меті – допомогти вчителеві найбільш ефективно використати свої знання у впровадженні в життя мовної політики.

Методична комісія вчителів суспільно-гуманітарного циклу самодостатня та ініціативна, це гармонійне поєднання молодості й досвіду. Вона включає в себе вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури, іноземної мови та історії, практичного психолога і складається з 9 вчителів. Це висококласні фахівці, які глибоко знають свій предмет, володіють різноманітними методами і прийомами навчання, чутливо реагують на виклики часу, їм властивий високий рівень самоорганізації та самодисципліни, бачення близьких і далеких освітніх перспектив виховання дітей.

Учителі об’єднання суспільно-гуманітарного циклу займаються постійним самовдосконаленням і саморозвитком, поглиблюючи як свої власне предметні знання, так вдосконалюючи навички методичної роботи. А здобуті знання застосовують на практиці.

Свою роботу вчителі спрямовують на виявлення навчальних можливостей здобувачів освіти, формування у них творчо-наукових здібностей, приділяючи особливу увагу вивченню навчальних предметів як об’єктів пізнання. Свідченням цього є високі результати, продемонстровані здобувачами освіти під час предметних олімпіад. Зокрема, учень 9 класу Шестак Віталій посів 2 місце в районі на олімпіаді з української мови, 2 місце у конкурсі " Лист Захиснику", учениця 8 класу Чепа Діана – 1 місце в районі на олімпіаді з української мови. Учениця 8 класу Зихор Іванна посіла 3 місце на районній олімпіаді з історії. Вже стала доброю традицією участь наших учнів у щорічному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика: Шестак Віталій учень 9 класу посів 2 місце в конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика, Зихор Марія учениця 7 класу – 1 місце та Зихор Іванна – 3 місце.

Наші педагоги багато працюють над тим, щоб предметом вивчення була не тільки нормативна складова навчального предмета (набір мовних правил чи дати історичних подій), але й взаємозв’язки з духовним життям народу, щоб на уроках учні пізнавали історію, культуру, традиції, менталітет свого народу.

У грудні було проведено Всеукраїнський урок "Конвенція ООН про права дитини" вчитель Палош Д.Д.

З учителем української мови та літератури Шестак О.В. в рамках підготовки учні 7-9 класів спланували й провели низку заходів до Дня рідної мови.

Звісно, пандемія COVID-19 та війна України з Росією внесли свої корективи і не всі заплановані в гімназії заходи  та предметні тижні були проведені. Та вчителі суспільно-гуманітарного циклу гідно прийняли цей виклик. Вони швидко зорієнтувалися в ситуації і змогли організувати дистанційне навчання для школярів. Педагоги створили нові чи відновили роботу в уже існуючих блогах. Вони тримали зв’язок з учнями і батьками через Viber, всі вчителі створили конференції в Zoom або Google Meet, на яких підключались до уроків всі учні школи, розміщали завдання для учнів та навчальні матеріали, що допомагали  їм опановувати матеріал на відстані. Аби забезпечити успіхи у навчанні, вчителі пропонували учням готові й створювали власні інтерактивні вправи, вели спілкування в соціальних мережах. Така небайдужість і творчий підхід вчителів суспільно-гуманітарного циклу допоміг школярам успішно подолати цей складний період, а декому навіть покращити свої академічні здобутки.

Тож, наші вчителі завжди у пошуках шляхів, форм і методів, які б давали можливість розвивати в учнів здатність мислити та бути творчими людьми.

Проведені засідання свідчать, що педагоги йдуть у ногу з часом, застосовуючи на своїх уроках сучасні технології для розвитку особистості школяра. Методичне об'єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу буде працювати над темою: «Сприяння розвитку і формуванню творчої особистості в умовах інноваційних освітніх технологій».

        У 2021-2022 навчальному році виховна робота в закладі освіти була спрямована на реалізацію Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту»; здійснювалася відповідно до Програми національного виховання дітей та учнівської молоді на 2021-2022 рр., програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, листа МОН «Деякі питання щодо створення у 2021/2022 н.р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок».  

До складу шкільного методичного об'єднання класних керівників входять класні керівники (10), педагог-організатор та шкільний психолог.

Свою виховну діяльність учнівський та педагогічний колективи закладу направили на вирішення таких завдань: виховання в здобувачів освіти стійкої позитивної мотивації навчальної діяльності як важливий фактор формування життєво компетентної особистості в умовах інтеграції до європейського освітнього простору; правове та превентивне виховання дітей та  молоді, протидія булінгу; формування у них здорового способу життя; створення безпечного освітнього середовища та формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок. Тому проблемним питанням методичного об’єднання класних керівників  було: «Виховання свідомого громадянина України та створення умов його розвитку та самоосвіти».

Класні керівники працювали за індивідуальними планами,  змістовна наповнюваність яких відповідає віковим особливостям здобувачів освіти і спрямована на  виховання у них ціннісного ставлення до себе, родини, людей, до праці, до природи, до культури і мистецтва, та насамперед шановне ставлення до держави. Плани виховної  роботи класних керівників складено відповідно  до методичних рекомендацій  щодо планування  виховної роботи в закладах освіти.

        Аналіз стану виховної роботи за 2021 – 2022 навчальний рік  показав, що всі класні керівники планують виховну роботу з класом: обраний напрям та виховна проблема, над якою працюють упродовж року; складені психолого-педагогічні характеристики класів; соціальний паспорт класу та  визначені завдання.

  Виховний процес у закладі освіти передбачає тісний взаємозв’язок класних керівників з батьками у вихованні здобувачів освіти.

Працює ШМО класних керівників пліч о пліч з психологічною службою. Шкільний психолог Корольова В.В. систематично надає допомогу класним керівникам закладу освіти, індивідуально працює з учнями, бере участь у роботі батьківських зборів.

Упродовж навчального року класні керівники постійно заохочували до участі в організації і проведенні масових і групових форм роботи: бесід, ранків, флешмобів, конференцій,  уроків Пам’яті, вікторин, конкурсів. Велику увагу приділяли патріотичному вихованню, збереженню пам’яті роду, формуванню ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини.

Варто відмітити, що у зв’язку з введенням карантину пов’язаного із коронавірусом   COVID-19 та війною  в гімназії усі класні керівники працювали відповідно до своїх планів організації виховної роботи дистанційно, застосовуючи різні мобільні додатки: Viber, Skype, Instagram, WhatsApp тощо.

          Вивчення планів виховної роботи класних керівників за 2021-2022 навчальний рік засвідчило, що переважна більшість класних керівників максимально скоординували їх з орієнтовною тематикою організацій життєдіяльності учнівського колективу, рекомендованою Програмою національного виховання учнівської молоді.

          Класними керівниками було проведено класні батьківські збори, проте в деяких класах вони відзначились низькою явкою батьків, що свідчить про неналежне виконання батьками своїх обов’язків та непозитивну співпрацю класних керівників з батьками.

     Щодо роботи  практичного психолога у закладі освіти протягом 2021-2022 н. р. можна сказати, що робота проводилася згідно:Положенням про психологічну службу системи освіти України (наказ МОН України від 03.05.99 № 127, Законом України «Про освіту» від 23.05.91 , Законом України «Про загальну середню освіту» від 13.05.99 № 651; наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.01 № 439 «Про внесення змін про положення про психологічну службу системи освіти України»), наказом Міністерства освіти і науки України № 649 від 10.11.05 «Про проведення інформаційно-освітніх заходів у навчальних закладах з питань запобігання торгівлі людьми», Типовим положенням про центри практичної психології і соціальної роботи (наказ Міністерства освіти і науки України від 14.08.00 № 38., планом роботи школи на 2021/2022 навчальний рік.

          Метою роботи практичного психолога у закладі освіти є: створення та забезпечення правового, гідного існування дитини, забезпечення сприятливих умов життєдіяльності дитини і її сім’ї, сприяння успішному вирішенню проблем дитини, корекція необхідних психологічних та соціальних змін, сприяння гармонійному розвитку особистості здобувача освіти.

          Психологічною службою школи на протязі навчального року, була проведена робота з учнями, працівниками, батьками, адміністрацією навчального закладу в наступних напрямках: психодіагностична робота, консультаційна робота, корекційно-відновлювальна та розвивальна робота, психологічна просвіта, навчальна діяльність, організаційно-методична робота, зв’язки з громадськістю.

          Із здобувачами освіти 1 класу проведена діагностика психологічної готовності першокласників до шкільного навчання (Методики: Тест фонематичного слуху, тест копіювання безглуздих складів, тест словника, Тест короткочасної пам'яті та умовиводів)

Був здійснений контроль за адаптацією  здобувачів освіти 5 класу до нових умов навчання: дослідження мікроклімату у класному колективі, діагностика рівню адаптації. (Методики: соціометричне дослідження (Дж. Морено - на вивчення взаємовідносин між здобувачами освіти в класі, визначення симпатій-антипатій та статусу кожної дитини в класі ), адаптація до навчання в середній школі А.В. Фурмана, методика ДВОР – визначення тривожності та інших особистих вад, методика на дослідження самооцінки), визначення мотивації школяра до навчання у закладі освіти (О.Ануфрієв, С.Костроміна).

          Протягом року проводилась консультативна робота із здобувачами освіти, батьками, педагогами. Основні проблеми звернення здобувачів освіти : психологічні особливості міжособистісних стосунків, гендерні взаємини, підвищення самооцінки та впевненості у собі, формування емоційно-вольової сфери, взаємини у сім’ї, улагодження конфліктних питань, профілактика порушень навчальної дисципліни, запобігання психологічного тиску серед однолітків та витіснення агресивної поведінки, профілактика пропусків уроків без поважних причин; батьками - психологічні особливості дитини на різних етапах розвитку особистості, проблема «батьки й діти», формування позитивних рис характеру, профілактика порушень навчальної дисципліни, профілактика пропусків уроків без поважних причин; вчителям –  особливості взаємин у класному колективі, особливості поведінки та неуспішності учнів, організація роботи з колективом, з окремими учнями.

          В години організаційно-методичної роботи відбувається підготовка практичного психолога до корекційно-розвиткової роботи, обробка результатів діагностик, розробка інформаційних буклетів, методичних рекомендацій для батьків.

          Просвітницька робота психолога проводилась із здобувачами освіти та педагогами.

 · Розвиваючі заняття з розвитку мислення, уваги, уяви, пам'яті (1 - 4кл.)

· Заняття з профілактики торгівлі людьми (5 – 9 кл.)

· Бесіда з учнями про жорстокість, насильство.

· Бесіда про алкоголізм та куріння ( 8 – 9 кл.)

· Бесіда з учнями про правила поведінки на уроках ( 1 – 4 кл.)

· Заходи в рамках ”16 днів проти насильства” 

· Проведено тиждень толерантності у школі.

Протягом навчального року виступала на батьківських зборах 1-х класів та 5-го.

          Перспективи розвитку психолоічної служби, основні завдання :

· подальше вивчення правової бази та її застосування при здійсненні соціально-правового патронажу;

 · надання соціальної та психологічної допомоги кожному учневі незалежно від його можливостей та здібностей;

· поглиблення діагностичного напрямку роботи;

· впровадження соціально-педагогічної та психологічної просвіти батьків;

· робота над підвищенням психологічної компетентності вчителів;

· формування у підлітків відповідальної поведінки, самоорганізації та самоконтролю;

 · сприяння повноцінному особистісному та інтелектуальному розвитку дітей на кожному віковому етапі.

Гурток який працював у нашому закладі протягом цього року це національно-патріотичний «Сокіл “Джура”»

        Під час занять в гуртку «Джура» вихованці пізнають історію рідного краю,       займаються туристсько-краєзнавчою роботою, вивчають долікарняну допомогу, військову справу та показують набуті вміння і навички під час різноманітних масових заходів.

Керівник – Магурська М.І. Вихованці  гуртка «Джура», ознайомились з історією запорізького козацтва та українського війська в різні історичні періоди, з видатними історичними постатями та постатями свого краю. Попереду юних гуртківців чекає ще багато нових вражень та зустрічей, які допоможуть їм знайти свій шлях у житті, та зроблять з них гідних громадян своєї країни.

Мета гуртка - розвиток у молоді патріотичної свідомості, готовності самореалізації в основних сферах життя суспільства, в тому числі - його захист.

Завдання : розвиток громадянської позиції і патріотизму як найважливіших духовно - моральних і соціальних цінностей; сприяння формуванню і розвитку внутрішньої готовності до виконання громадянського обов'язку; сприяння формуванню і розвитку відповідальності і дисциплінованості; здійснення роботи по формуванню позитивних світоглядів і позицій з основних, соціальних, історичних, моральних, політичних і військових проблем; сприяння формуванню і розвитку таких якостей, як повага до закону, стійкість, взаємовиручка, мужність, хоробрість, здатність до подолання труднощів.

Формування знань, вмінь і навичок з дисципліни, що вивчається, як основи їх професійної підготовки; розвиток культури і освіти; ознайомлення з правилами і обов'язками громадянина України, що є основою для формування і розвитку їх правової свідомості; формування вмінь, знань і навичків для „виживання" в екстремальних умовах.

Сприяння збереженню і зміцненню здоров'я дітей; фізичний розвиток через систему і зміст роботи гуртка; формування психологічної врівноваженості.

Вся ідея гуртка спрямовується на формування духовності, виховання учнів як громадянина, патріота своєї землі, виховання в учнів почуття патріотизму, шани і поваги до ветеранів війни, воїнів АТО, проведення уроків мужності, уроків-спогадів, уроків-пам’яті.

    Аналізуючи роботу освітнього процесу під час дистанційного навчання.

    Адміністрацією  забезпечено організацію діяльності закладу освіти в умовах режиму дистанційного навчання, узгоджено розклад, правила  взаємодії усіх учасників освітнього процесу для виконання освітніх програм закладу.

      На сайті закладу  розміщена інформація про організацію дистанційного навчання: правила проведеня занять, розклад уроків, розклад дзвінків, правила поведінки під час занять,  правила безпечного користування Інтернетом,  та правила академічної доброчесності.     

За період введення воєнного стану є діти, які виїхали за кордон, проте постійно підтримували зв’язок з вчителями-предметниками,  самостійно опрацьовували навчальний матеріал та виконували дані вчителем завдання в тому числі і тестові, що дало змогу оцінити їх навчальні досягнення.

Звичайно, дистанційне навчання має свої недоліки.  Перш за все, слід відмітити, що домашня атмосфера не завжди сприяє ефективному навчанню та запам'ятовуванню. Втрачається концентрація та увага. Відсутній прямий контакт  між учасниками освітнього  процесу. Також не всі батьки  усвідомлюють, що саме від них залежить психічний стан дитини та організація навчання  вдома. Такий процес є трьохстороннім: дитина-школа-батьки. 

Іншими чинниками зниження якості такої форми навчання є погана якість домашнього інтернету та  низька забезпеченість технічними засобами зв'язку учасників освітнього  процесу. 

       Учителям більше подобається очна форма навчання. 80% батьків категорично проти дистанційного навчання,  вважають, що ефективність дистанційного навчання проти очної форми є нижчою.

Педагоги гімназії  працювали на Google Google Meet та Zoom. Всі вчителі виставляли завдання як класної роботи так і завдання для самостійного та домашнього опрацювання. У порівнянні з минулим роком, помітно великі позитивні зміни. Адже всі вчителі проводили уроки в синхронному режимі на Google Meet та Zoom, вже ніхто не проводив уроки в Skype чи Viber. Інакше кажучи, це проведення уроків в режимі реального часу в обраному цифровому середовищі. Рівночасно присутні вчитель та здобувачі освіти, спілкуючись приблизно так, як це відбувається на звичайному уроці.

 Заміни уроків у гімназії також проводилися з використанням технологій дистанційного навчання.

Крім уроків було проведено і ряд виховних заходів у дистанційному форматі. Вся інформація про заходи, що були проведені в гімназії розміщено на сайті гімназії та на сторінці закладу у фейсбуці.

Для здобувачів освіти, які не могли взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин (стан здоров'я, відсутність доступу (обмежений доступ) до мережі Інтернет або технічних засобів навчання, зокрема дітей із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітних, малозабезпечених сімей тощо), заклад освіти пропонував вчителям вести уроки  чітко, згідно розкладу, виставляти завдання на платформі. 

У зв’язку із введенням воєнного стану у гімназії було припинено надання корекційно-розвиткових послуг дітям з ООП.

Слід зазначити, що дистанційне навчання осіб із особливими освітніми потребами у нашому закладі здійснювалося з урахуванням індивідуальної програми розвитку та може передбачати залучення допоміжних технологій дистанційного навчання з урахуванням індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів таких осіб. Освітній процес під час дистанційного навчання осіб з особливими освітніми потребами забезпечувався за участі асистента вчителя Драги М.В..

Облік навчальних занять і результатів навчання учнів під час дистанційного навчання здійснюється відповідно до законодавства (у класному журналі із записом «Дистанційна форма навчання »).

    Аналізуючи відвідування здобувачів освіти, можна сказати, звісно, що вчитель не в змозі забезпечити 100% явку учнів на дистанційні уроки. Ситуація, що на даний час є в державі цьому не сприяє. Але крім учителя й батьки теж повинні сприяти виконанню дитиною освітньої програми, навчальних програм з окремих предметів і досягненню передбачених ними результатів навчання, дбати про фізичне та психічне здоров'я дітей, формувати у них навички здорового способу життя, а також сприяти дотриманню учнями академічної доброчесності в освітньому процесі.   Проводився контроль за відвідуванням учнями онлайн-уроків.  

 Класні керівники проводили індивідуальні бесіди з учнями та їх батьками, надавали психологічну допомогу як своїм учням, так і учням, з тимчасово переміщених сімей, які були прикріплені до їх класів . Була забезпечена  комунікація із здобувачами освітии та їх батьками. Для отримання зворотнього зв’язку використано Viber, де створені всі класні групи. Через класних керівників батьки повідомляли про причини відсутності дитини на уроках. Проте є учні, які намагаються ухилятись від приєднання до онлайн уроків.  

В Ільницькій гімназії практично всі учні були охоплені дистанційним навчанням. Крім того – були залучені до дистанційного навчання й здобувачі освіти, які перебувають на даний час за кордоном. Всі здобувачі освіти, які відсутні були на онлайн-уроках у звязку з відвідуванням закладів освіти за кордоном – виконували завдання в асинхронному режимі. З метою покращення якості проведення дистанційного навчання, виявлення наявних переваг та існуючих проблем, пов`язаних із використанням технологій дистанційного навчання, розробку варіантів вирішення таких проблемних питань, а також окреслення основних тенденцій подальшого розвитку процесів використання технологій дистанційного навчання, адміністрація закладу проводить велику роботу з вище наведеного. Педагоги гімназії брали активну участь у вебінарах, конференціях та працюють над самоосвітою, щоб покращити свої знання та вдосконалити методики викладання під час дистанційного навчання, постійно підвищували свою кваліфікацію щодо використання інформаційно-комунікативних (цифрових) технологій в освітньому процесі шляхом формальної, неформальної або інформальної освіти в порядку, визначеному законодавством.

          Проаналізувавши роботу педагогічного колективу за даний термін дистанційної роботи в умовах карантину, сильні та слабкі сторони, можна зробити висновок: навчання здобувачів освіти з використанням технологій дистанційного навчання в Ільницькій гімназії, проводилося на достатньому   рівні.

        Отже, аналізуючи стан методичної, навчально-виховної роботи ,результати атестації педагогів дають підстави вважати, що основні завдання науково-методичної проблеми на 2021-2022 н.р. педагогічним колективом реалізовані.

       Аналізуючи роботу вчителів школи зі шкільної документації, можна зробити наступні висновки, що всі вчителі школи мають календарно-тематичні плани, які відповідають Державному стандарту загальної середньої освіти. Структура та обсяг календарно тематичних планів відповідає освітній програмі школи та робочому навчальному плану. Зміст календарно-тематичних планів відповідає очікуваним результатам навчально-пізнавальної діяльності учнів. 

Вчителями школи впроваджуються освітні технології, спрямовані на оволодіння здобувачами освіти ключовими компетентностями та наскрізними уміннями. Найпоширенішими серед педагогічних працівників школи є:

- ігрові технології та інтерактивні технології навчання.

        Відповідно до нормативно-правових актів, а саме: наказу МОНУ «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19», листа Міністерства освіти і науки України «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину», Указу президента України№ 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні»у закладі було організовано освітній процес із використанням технологій дистанційного навчання, що не передбачало відвідування закладу його з добувачами. Усі члени педагогічного колективу мали вдома технічні можливості для забезпечення освітнього процесу засобами дистанційного навчання. У гімназії було складено заходи на виконання вищезазначених документів. Навчання проводилося згідно з розкладом дистанційної роботи, затвердженим директором закладу. На початок дистанційного навчання всі педагогічні працівники склали індивідуальні плани роботи щодо забезпечення виконання освітніх програм засобами онлайн спілкування з учнями, індивідуальних інтернет-консультацій, відеоуроків. Щотижня педагоги звітували за складеним алгоритмом про проведену роботу в умовах дистанційного навчання: вказували вивчені теми, кількість проведених індивідуальних консультацій, тестів, кількість учнів, які оцінені, засоби дистанційного навчання. Опрацювавши звіти вчителів-предметників щодо проведення дистанційного освітнього процесу, можемо зробити висновок, що усі педагоги закладу намагалися забезпечити засвоєння навчального матеріалу учнями та вихованцями за допомогою інформаційно-комунікативних технологій. Робота здійснювалася на платформах та за допомогою програм: - «На урок»,«Classtime», «Google-classroom», Скайп, Zoom. Учителі активно використовували також LeamingApps.org, Google-форми, зворотній зв'язок здійснювався через Вайбер, Фейсбук, Телеграм, Google пошту.

        У закладі було складено заходи на виконання вищезазначених документів. Усі члени педагогічного колективу мали вдома технічні можливості для забезпечення освітнього процесу засобами дистанційного навчання. 8 вчителів використовували для своєї роботи ноутбуки, які отримали в гімназії

Вчителі школи беруть участь у створенні освітніх ресурсів, а саме:

плани-конспекти, сценаріїв проведення навчальних занять, тестових перевірочних контрольних робіт, проєктні завдання, електронні презентації, відеоролики, які використовують у своїй роботі. За результатами дистанційного навчання всі педагогічні працівники створили  електронні папки з роботами учнів та скріншотами проведених уроків. Опрацювавши звіти вчителів-предметників щодо проведення дистанційного освітнього процесу, можемо зробити висновок, що усі педагоги закладу намагалися забезпечити засвоєння навчального матеріалу учнями та вихованцями за допомогою інформаційно-комунікативних технологій.

     Більшість педагогічних працівників школи використовують інформаційно-комунікаційні технології в освітньому процесі на високому рівні, мають достатній розвиток комп’ютерної грамотності, навички впевненого користувача у використанні комп’ютерних технологій. Розвиток інформаційно-комунікаційної компетентності вчителів школи забезпечується через проведення майстер-класів вчителів інформатики, індивідуальних консультацій, самоосвітньої діяльності.

Здійснено оглядовий контроль дотримання єдиного орфографічного режиму при веденні робочих зошитів та зошитів для контрольних робіт, перевірено стан ведення учнівських щоденників, якість проведення лабораторних і практичних робіт (результати вивчалися на нарадах при директорові, докладно проаналізовані та оформлені у вигляді довідок та наказів по гімназії). Перевірки свідчать про те, що особливу увагу педагогічний колектив приділяє підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення учнями необхідності отримання знань, виробленню на заняттях практичних і пізнавальних умінь, здійсненню самостійної роботи та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, застосуванню прийомів, що сприяють підвищенню навчальних досягнень школярів, розвитку обдарованості учнів. В роботі вчителів була системність і послідовність у виробленні свого професійного рівня, творчого розвитку та майстерності.

Навчальна діяльність учнів

Протягом 2021/2022 навчального року робота педколективу була спрямована на компетентнісне навчання і виховання школярів. Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 5 вересня 2021 року всі діти мікрорайону школи були охоплені навчанням (201 учень).

На кінець 2021/2022 навчального року в гімназії було 206 учнів.  Переведено до наступних класів 186 учнів, відраховано з гімназії 20 випускників дев’ятого класу.

Учні школи показали непогані результати успішності в кінці навчального року.

Протягом року було вивчено питання пошуку, педагогічної підтримки та стимулювання інтелектуально й творчо обдарованих дітей. Питання з даної проблеми обговорювалися на засіданнях шкільних методичних об’єднань, розроблені методичні рекомендації для педагогічних працівників та батьків з питань роботи з обдарованими дітьми.

Педагогічний колектив гімназії значну увагу приділяє роботі з обдарованими дітьми. Проводились дослідження рівня навчальних досягнень учнів з різних предметів. Результати зрізів знань учнів 5-8 класів свідчать, що програмовий матеріал загалом засвоєно задовільно, більшість учнів володіє навчально-інтелектуальними навичками і вміннями.

Виховна діяльність Ільницької гімназії

спрямована на реалізацію Закону України,   державних та регіональних програм, виховання людини і громадянина, що уміє адаптуватися в

 сучасному світі, здатного знайти своє місце в нім, самостійно ухвалювати рішення, висловлювати свою думку, творчо мислити,на розвиток творчих здібностей ”.

Цього року виховний процес мав свої особливості, він був організований з урахуванням дистанційної форми навчання у зв’язку із пандемією Covid-19 та воєнним станом. Реалізація основних завдань і принципів виховання здійснювалась шляхом планової організації виховної роботи та органів учнівського самоврядування школи.

Реалізація основних завдань і принципів виховання здійснювалась з урахуванням всіх рекомендацій та наказів МОН під час карантину та воєнного стану. Багато заходів проводилося в онлайн форматі.

     Для реалізації цієї діяльності  у школі був розроблений план  роботи, який  охопив всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, трудове, екологічне, превентивне та включає  календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси,  заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя.

    Пріоритетним у виховній роботі школи є :

  • Реалізація особистісно – орієнтованого підходу в навчально – виховному процесі;
  • Збереження морального та фізичного здоров'я підростаючого покоління;
  • Виховання патріотизму, громадських якостей особистості;
  • Забезпечення педагогічних умов для соціалізації школярів, виховання в них життєвої компетентності;
  • Виховання громадянина України;
  • Формування особистості учня, його наукового світогляду,розвитку його здібностей і обдарувань;
  • Виховання любові до праці, почуття дбайливого господаря своєї школи, бережливого ставлення до шкільного і класного майна;
  • Формування здорового способу життя;
  • Виховання любові до природи, вироблення навиків екологічної культури;
  • Виховання поваги до вчителів, старших,батьків;
  • Формування згуртованого та працездатного учнівського колективу.

Протягом року були визначенні тематичні тижні:

        • Олімпійський тиждень ;
        • Тиждень безпеки дорожнього руху «Знання правил дорожнього руху – безпека вашого життя»;
        • Тиждень противопожежної безпеки «Вогонь наш друг, та не завжди, чекати можна і біди»;
        • Тиждень Безпеки Дорожнього Руху;

       Виховна робота в школі була спрямована на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей на кожному з вікових етапів, їх адаптації в соціумі, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя , на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних дій, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

      У виховній роботі використовували  різноманітні за формою та змістом заходи: 

 
  • години спілкування;
  • класні збори;
  • конкурси;
  • рольові ігри;
  • художні галереї;
  • трудові десанти;
  • акції;
  • виставки – конкурси;
  • усні журнали;
  • вікторини;
  • ігрові програми;
  • інтелектуальні ігри;
 
  • конференції;
  • спартакіади.

       Усі заходи були спрямовані на формування згуртованого та працездатного колективу. Майже всі учні школи приймали активну участь у загальношкільних заходах, ярмарках, лінійках.

Протягом 2021/ 2022  навчального року в школі провели такі заходи :

  • Свято  першого дзвоника;
  • Єдиний день безпеки дорожнього руху ( у рамках проведення тижня безпеки дорожнього руху) ;
  • Створення відео до дня Учителя;
  • День українського козацтва «Козацькі забави» (1 -4 класи) ;
  • Заходи «Здоровим бути круто»;
  • День Гідності та Свободи;
  • Покладання колосків до пам’ятника жертвам Голодомору;
  • «Різдвяна колядка»;
  • «Різдвяні візерунки»;
  • День пам'яті Героїв Крут;
  • Усний журнал за темою:

«Пам’ятайте свої права, але не забувайте про свої обов’язки» ( 1 – 6 класи).

  • Круглий стіл «Поговоримо про наші права та обов’язки»;
  • Конкурс – виставка малюнків «Я маю право на…» (1 -6 класи), листівок «так я бачу свої права» ( 7 – 9 класи) ;
  • Ярмарок (1-8 класи) ;
  • Новорічна казка «Казкова феєрія»( 1-9 класи);

Дистанційно:

  • Всесвітній день здоров’я.
  • «Протидія домашньому насильству»;
  • Захід «Дзвони Чорнобиля нагадують» (1-9 )
  •  Свято до «Дня Матері».
  • Захід до Дня Вишиванки.
  • Конкурс – виставка малюнків до «Дня Європи» (1 -9 класи).

   Проаналізувавши стан виховної роботи 2021/2022  навчального року, слід зазначити, що класні колективи 1-9-х класів під керівництвом класних керівників, активно долучаються до проведення позакласних та позашкільних заходів різного спрямування.   Особливий інтерес викликає  підготовка та участь у ярмарках, концертах, акціях, флешмобах, новорічних святах, шкільних конкурсах художньої дитячої творчості.

Робота соціально-педагогічної служби

При плануванні роботи із здобувачами освіти практични психолог керується наступними нормативно - правовими документами: Законом України «Про освіту», Положенням про психологічну службу у системі освіти України (наказ Міністерства освіти і науки України від 22 травня 2018 року № 509, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 липня 2018 року за № 885/32337),   та «Інструктивно-методичних рекомендацій на 2021-2022н.р.»

Протягом навчального року вивчено рівень адаптації до школи учнів 1 класу з метою виявлення дітей, що потребують особливої уваги. Із такими дітьми було проведено діагностику, направлену на виявлення причин дезадаптації. І, відповідно до причин, проведено корекційно-розвивальну роботу.

Вивчено рівень адаптованості учнів 5 класу до навчання у школі середнього ступеня. Визначено дезадаптованих дітей, проведено розвивальну роботу, направлену на формування якостей, необхідних для проходження адаптації. Проведена індивідуальна діагностична робота із дезадаптованими. На основі визначених причин розроблено і впроваджено корекційно- розвивальну програму. Проведено просвітницьку роботу. Мета роботи - організація освітнього процесу з урахуванням вікових особливостей учнів 5 класу.

Проведено такі заходи:

  • бесіди з профілактики правопорушень серед неповнолітніх;
  • діагностичну, просвітницьку та розвивальну роботу, направлену на формування в учнів 9го класу готовності до вибору профілю подальшого навчання;
  • консультативну роботу з учнями, батьками, педагогічними працівниками; просвітницьку роботу серед учнів, батьків, педпрацівників.

Соціальний захист дітей

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з діючим законодавством. На початок навчального року були підготовлені списки учнів пільгових категорій. Кількість дітей у них становила:

дітей позбавлених батьківського піклування - 1;  діти одиноких матерів – 2; дітей з малозабезпечених родин - 4;   дітей з багатодітної родини – 85; дітей напівсиріт - 4; дітей учасників АТО - 3; дітей з неблагополучних сімей - 4; дітей, що стоять на внутрішкільному обліку - 5; стоять на обліку у кримінальній міліції у справах неповнолітніх - 0.

Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. Також за бюджетні кошти організовано харчування дітей пільгової категорії у шкільній їдальні.

 

  

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.

    Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», кодексу Цивільного захисту, Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій освітнього процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації гімназії. Наказом по гімназії призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки. життєдіяльності у закладі, створено службу з охорони праці, сплановані заходи.
    На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями,   спортивними змаганнями. У гімназіїЇ в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет  має необхідну інструкцію з питань безпеки життєдіяльності.  Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.    Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання.

Проводиться робота  з  профілактики правопорушень

 та запобігання злочинності серед учнівської молоді, протидії насильству, жорстокому поводженню. Видано накази:

 «Про організацію роботи з профілактики  правопорушень, злочинності та бездоглядності серед учнів гімназії».

 «Про заборону тютюнокуріння у гімназії».

 «Про створення комісії для розслідування нещасних випадків».

 «Про відповідальність за збереження життя та здоров'я учасників освітнього процесу».

 «Про заходи щодо профілактики та запобігання жорстокому поводженню з дітьми».

 «Про організацію правового виховання учнів у 2021-2022н.р».

 «Про посилення роботи з питань протидії торгівлі людьми».

 «Про запобігання булінгу в гімназії».

    Звичайно не можна оминути увагою і матеріальну частину роботи школи.

    Протягом року наповнювався  сайт Ільницької гімназії.

    Дякуючи     працівникам освітнього закладу, в  школі були зроблені косметичні ремонти класів. коридорів.  

     Постійно прибирається та обкошується вся територія навчального закладу (двірник   та техпрацівники).      Велика увага приділяється щодо дотримання санітарно-гігієнічного стану в закладі. Так, постійно в кабінетах дотримується температурний режим. Заклад забезпечений меблями, у тому числі різних ростових груп. Обладнання більшості навчальних кабінетів дозволяє гнучко використовувати простір під час освітнього процесу.  Необхідно зазначити, що вчителі проводять профілактичну роботу щодо дотримання гігієнічних норм, бесіди з учнями щодо важливості дотримання таких норм, на уроках біології та основ здоров’я з питань гігієни проходить актуалізація знань, в класних кабінетах наявні інформаційні плакати.       З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), створення безпечних умов для учасників освітнього процесу освітній заклад забезпечено засобами дезінфекції та особистого захисту: масками, рукавичками, антисептиками, миючими речовинами, щитками, одноразовими рушниками.               Більшість представників шкільної спільноти та гості школи зазначають, що в закладі перебувати комфортно. Простір організований доцільно.   Традиційно створюються тематичні фотозони,  які є «родзинкою» нашої школи. 

Пріоритетні завдання, цілі гімназії в новому

навчальному році:

  • Впровадження нового Державного стандарту початкової освіти відповідно до Концепції Нової української школи;
  • впровадження інформаційних та комунікаційних технологій, комп’ютеризації  гімназії;
  •  активізація роботи з питань виховання громадської свідомості учнів, шкільного самоврядування, формування патріотизму, громадянських і конституційних обов’язків, поваги до державних символів України, національної ідеї;
  • зміцнення матеріально-технічної бази школи, ремонт будівлі школи;
  • створення безпечних умов   для проведення освітнього процесу.

Завершуючи свій виступ, хочу запевнити вас, що я завжди намагатимусь реагувати на всі ваші звернення, зміцнювати ту атмосферу довіри, партнерства, яка вже склалася в колективі вчителів, батьків та учнів. І надалі як директор школи докладатиму всіх зусиль, щоб спільними зусиллями досягати нових успіхів у навчанні та вихованні учнів.

     Адміністрація, педагогічний колектив Ільницької  гімназії докладатиме всіх зусиль, щоб наш навчальний заклад був для дітей  - школою радості, для батьків – спокою і надії, а для вчителів – місцем творчості.

Звіт директора школи за 2020-2021 н.р.

ЩОРІЧНИЙ ЗВІТ КЕРІВНИКА

 «ІЛЬНИЦЬКОЇ ГІМНАЗІЇ»

ІРШАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Закінчився черговий навчальний рік. Сьогодні ми зібралися, щоб підбити деякі підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2018 – 2019 н.р.

Як директор школи, у своїй діяльності протягом звітного періоду я керувалась Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора школи, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.   

1.Загальні відомості про навчальний заклад:

Ільницька ЗОШ І – ІІ ступенів розташований за адресою:

90130, Іршавський район

с. Ільниця

вул. Першотравнева, 85

тел. 031-44-79899

* Статут зареєстрований розпорядженням  голови Іршавської районої ради від 16.11.2017 р., реєстраційний №  13131050003000119

* Свідоцтво про державну реєстрацію А00 № 849273, від 16.11.2017 р.

* Ідентифікаційний код: 22099789                                              

2.Матеріально-технічна база навчального закладу:

Школу засновано у 1951 році (будівля складається з трьох корпусів, один у аварійному стані).

Заклад намагається створити умови для роботи і навчання, відремонтувати та довести до норм та вимог сьогодення , оснастити школу новим сучасним обладнанням.

Кожен рік виконуються  косметичні ремонти, є висновки державної санітарно-епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі.

У приміщенні школи 1 кабінет:

  • Кабінет інформатики
  • 6 класних приміщень

Забезпеченість закладу меблями 100%.

В школі є  бібліотека ,  спортивний зал, спортивні майданчики. 

           Фінансово-господарська діяльність

Будівля школи прийнята в експлуатацію 2004 році у пристосованих приміщеннях. Але, незважаючи на це, адміністрація школи разом із колективом вчителів та батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її в робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти Іршавського району. Протягом навчального року систематично велася виплата заробітної плати працівникам школи. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв.         Працівниками централізованої бухгалтерії шкіл Іршавського району планово проводиться інвентаризація майна. Зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються або оприбутковуються.

Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Коридори  поступово поповнюються новими сучасними пластиковими стендами, активно проводиться робота з озеленення класних кімнат. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. Завдяки ініціативі і фінансовій підтримці батьків, депутатів районної ради, сільської ради, приватному підприємству «Лігніт +»  подвір’я школи облаштовано бруківкою. На квітниках щороку висаджуються квіти, своєчасно обрізуються дерева, кущі. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення і періодичне вивезення сміття з території школи.                                                                                

На видатки в цьому році на ремонти приміщень школи виділено відділом освіти 2000 гривнів. Тому повноцінна підготовка нашої школи до нового навчального року стає проблематичною через брак коштів. Дирекція школи намагатиметься використати для цього всі можливі резерви, спонсорські та позабюджетні кошти, але їх недостатньо для такого обсягу робіт. Дякуючи батьківському комітету та батькам школи ремонт шкільних приміщень було зроблено.

3.Кадрове забезпечення навчального закладу:                                                        Кадрова політика  школи будується з урахуванням підвищених професійних вимог до вчителя, що обумовлюється інтенсивністю оновлення, модернізацією всіх компонентів освітнього процесу на всіх ступенях системи освіти і набуває значної актуальності у зв’язку з переходом закладів освіти до нового змісту. Сучасний загальноосвітній навчальний заклад потребує вчителя – психолога, вчителя – технолога, вчителя – дослідника, який повинен вміти творчо розв’язувати професійні проблеми.         Таким чином, серед задач кадрової політики закладу можна визначити наступні:

  • активізацію та якісне перетворення інноваційної здатності педагогічного персоналу;
  • дбайливе ставлення до старшого покоління вчителів, підтримку їхньої професійної активності
  • добір вчителів повинен здійснюватись відповідно до розроблених кваліфікаційних вимог;
  • впровадження в навчальний процес нових принципів і методів навчання.

На початок 2017–2018 н.р. до роботи приступили 22 педпрацівників, що складає 100% від потреби. Всі вчителі мають відповідну фахову освіту.                  

Навчально-виховний процес 100% забезпечено фахівцями,  які мають повну вищу та середню спеціальну педагогічну освіту.                    Підвищенню рівня професійної компетентності вчителів сприяє атестація педагогічних кадрів. Атестація педпрацівників  проводиться за Типовим положенням про атестацію, відповідно до Законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту».                         Атестація педагогічних працівників проводиться з метою:

  • встановлення їх кваліфікаційної категорії відповідно до рівня ділової кваліфікації, стажу педагогічної роботи та результатів педагогічної діяльності;
  • активізації їх професійної діяльності, стимулювання до професійного самовдосконалення, безперервної фахової освіти, підвищення рівня компетентності, майстерності та ефективності роботи.

Атестація здійснюється за планом. Під час проведення атестації не допускаються порушення щодо дотримання Положення про атестацію.

Не мають місця випадки зниження в ході атестації кваліфікаційної категорії чи позбавлення педагогічного звання. Безконфліктність організації і проведення атестації забезпечується доброзичливими взаєминами між педагогами, які атестуються, та членами атестаційної комісії, готовністю їх до конструктивної та результативної роботи, відкритістю планування та дотримання норм і правил проходження атестації, залучення до атестації широких кіл громадськості.

Закономірним у ході атестації педагогічних працівників є підвищення їх кваліфікації, що простежується протягом п’яти років.                           

Атестація педагогів – це іспит на компетентність. У 2018-2019 н.р. атестовано 9 вчителів (32   %). Раніше встановлена категорії  підтверджені   3-м вчителям Бондаренко Н.М., Палаташ М.В., Котубей Г.І. . Присвоєні кваліфікаційні категорії вчителям: Малицькій Н.І., Шестак О.В., Фущіч С.І. (вища),Жидик М.В., Граб М.М. (друга). Та звання «Старший вчитель -  Ляшко Л.В.(при умові проходження курсів).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Пріоритетними напрямами системи підвищення професійної компетентності педагогічних працівників є:     

  • формування ключових компетентностей;
  • моніторинг якості освітньої діяльності;                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  • самоосвітня діяльність педагога;
  • залучення педагогічних кадрів до дослідної роботи.                                              Курсову перепідготовку пройшли вчителі: Шестак О.В., Жидик М.В., Бондаренко Н.М., Палаташ М.В., Котубей Г.І., Бандурович О.Ф.. Поряд з курсовою перепідготовкою широко застосовуються можливості самоосвітньої діяльності. Кожен педагог займається самоосвітою згідно з індивідуальним планом підвищення кваліфікації. У системі методичної роботи є заходи, що сприяють підвищенню кваліфікації: конференції, семінари, консиліуми, педагогічні ради.              
  • 4.Медичне обслуговування учнів у навчальному закладі:                
  • Головним завданням сучасного навчального закладу є підтримка й поліпшення здоров’я дітей. Курс «Основи здоров’я» сприяє активному використанню учнями основних методів і засобів формування здорового способу життя, збереження та зміцнення фізичної, соціальної й духовної складових здоров’я.                                     Для попередження та виявлення захворювань на початку навчального року проводиться медичне обстеження учнів сімейним лікарем.        Учні розподілені на фізкультурні групи згідно довідок.                                                                                                               Рекомендації на 2019-2020 н.р.:
  1. Своєчасно доводити до відома батьків інформацію про стан здоров’я дитини, про необхідність проведення обстежень, щеплень.
  2. Забезпечити 100% надання довідок 086-0/1, 086-0/2 на 01.09.2019р.
  3. Вчителям фізичної культури  більше уваги приділяти проведенню вправ по корекції постави, дихання.
  4. Класним керівникам провести бесіди з батьками про необхідність дотримання правильного режиму харчування (гарячого), режиму дня, своєчасного проведення тесту  для раннього виявлення туберкульозу.          

5.Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.          

        У 2018-2019 навчальному році безпечне проведення навчально-виховного процесу здійснювалось згідно Положенням про організацію роботи з охорони праці.              Учні та вчителі навчального закладу дотримуються вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності з учнями та інструкцій з охорони праці для вчителів.       Адміністрацією закладу в період 2018-2019 навчального року були призначені комісії з контролю за безпечною експлуатацією приміщень та будівлі, а також роботи електричних пристроїв (робота електроприладів , персональної та оргтехніки).                     Згідно зі статтею 17 Закону України «Про охорону праці» та статтею 169 Кодексу Законів про Працю усі працівники закладу проходять попередній і періодичний медичний огляд.        

З метою організації розробки комплексного плану в школі видаються накази адміністрації, якими призначається відповідальна особа з охорони праці, пожарної безпеки та електрогосподарства.

Для школи у вересні 2018 року (за рахунок батьківських коштів) були придбані медикаменти згідно з наказом Міністерства охорони здоров`я України.                                           

       Перед початком навчального року комісією були проведені випробування спортобладнання, стан споруд на спортивних майданчиках, справність кріплення воріт, а також всієї огорожі навколо території.           

       Заступником директора та завгоспом школи були обстежені приміщення в яких перебуває  обслуговуючий персонал, на предмет знаходження і вилучення зайвих особистих приладів не задіяних у трудовому процесі, які можуть спричинити шкоду чи аварійну ситуацію.                         

       Будівля школи та приміщення закладу, забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем (пожежними щитами та стендами, пожежними відрами, ящиками з піском тощо), пожежним знаряддям (пожежними ломами, сокирами). Два вогнегасники перезаряджені, пройшли технічне обслуговування на що маються акти, та розміщені у легкодоступних місцях, які унеможливлюють їх пошкодження. Три потребують перезарядження.                                                    По всій школі розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Не менше ніж чотири рази  на рік, проводяться тренування евакуації під час проведення Дня цивільного захисту.                                                              

Згідно санітарних, пожежних норм і правил, школою отримані акт готовності школи до нового навчального року, акт опору ізоляції та освітлювальної проводки, видані комісією акти прийому  комп`ютерного класу, спортзалу, спортмайданчика.                 Особлива увага у закладі приділяється заходам, щодо запобіганням нещасним випадкам на виробництві.                                                            

       У разі нещасного випадку, у школі своєчасно проводиться його розслідування.        

На 2019-2020 навчальний рік плануються заходи:

  • оформлення акта підготовки школи до нового навчального року;
  • проведення інструктажів серед працівників та технічного персоналу;
  • провести обстеження стану енергогосподарства школи;
  • оформити відповідні накази з охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху;
  • провести заняття серед педагогічного й технічного колективу навчального закладу на тему «Профілактика побутового травматизму»;
  • провести інструктаж щодо заборони використання електроопалювальних приладів;
  • регулярно проводити інструктажі з техніки безпеки та пожежної безпеки серед педагогічного й технічного персоналу.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-вихов­ного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі, створено службу з охорони праці, сплановані відповідні заходи.

На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет,  спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Кожним вчителем-предметником проводились інструктажі перед виконанням завдання лабораторної або практичної роботи, згідно видів діяльності на уроках хімії, фізики, трудового навчання, фізкультури, про що робилися відповідні записи в класних журналах. Питання щодо запобігання дитячого травматизму розглядалися на педраді, нарадах при директорові; нарадах класних керівників, батьківських зборах.                                Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Разом із тим залишаються високими показники травматизму дітей на  перервах. У школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, ведеться відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з'ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи.                                                                            

За період 2018-2019н.р. зафіксовано 2 випадки травматизму невиробничого характеру та один випадок виробничого характеру.         

7.Навчально – виховна робота у навчальному закладі:

Ільницька  загальноосвітня школа І – ІІ ступенів  Іршавської  районної ради функціонує на підставі Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положення про загальноосвітній навчальний заклад, Статуту школи.

Всі діти шкільного віку, які проживають у мікрорайоні школи охоплені навчанням.                                                        

Стан і розвиток шкільної мережі                         

Педагогічним колективом школи проведено відповідну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі. На 01 вересня 2018 року в школі було відкрито 10 класів з кількістю учнів – 203. Середня наповнюваність учнів у класах складає 20,3 учнів, що трохи більше від показника попереднього навчального року. Протягом 2018-2019 навчального року із школи вибуло – 2 учнів .                                                                              Основні напрямки навчальної діяльності закладу в 2019-2020 н.р. - впровадження інноваційних технологій та розвивальне навчання, а саме:

  • продовження впровадження інтерактивних технологій, диференційованого та проблемного навчання;
  • різноманітна проектна діяльність вчителів та учнів.

Робота педагогічного колективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів.   У 2018-2019н.р. в початковій школі навчалося 83 учнів, із них учні 1-го класу – 19 учнів та 2 класу 25 учнів – оцінювались вербально, 3 клас – 23 учнів, 4 клас – 16 учнів, навчальні досягнення учнів 3-4-х класів оцінювалися за 12-бальною шкалою. Навчальний рік на відмінно закінчили і отримали Похвальні листи за особливі успіхи у навчанні 11 учнів 3-4-х класів, що становить 32,5%,    В 4-х класах в травні 2019 року успішно пройшла державна підсумкова атестація учнів з української мови  та математики. Результати ДПА наступні:

  • роботу з української мови на достатньому та високому рівні виконали  15 учнів із 16-х, що становить 95%;
  • з математики – 13 учнів з 16-х, що становить 83%. 

У 2018-2019 н.р. в основній школі  (5-9-ті класи) навчалися 120 учнів. Навчальний рік на відмінно закінчили і отримали Похвальні листи за особливі успіхи у навчанні 15  учнів, що становить16% 

            Свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою отримали  випускники 9-го класу:   Митровці А., Симканинець Ю., Король Т., Олексій К.,     Штець В., Костюк Я., Скраль А..

         Результати навчальних досягнень учнів 5-9 -х класів.                                       У 2018-2019н.р. 5-9-й класи закінчили 120 учнів із них 50 учнів – на достатній та високий рівень навчальних досягнень (7-12 балів), що становить 56%.  

Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процесс                                                                                         

Інтеграція України у Європейський простір невід’ємно пов’язана з якістю національної освіти, її конкурентно-спроможністю. Одним із основних чинників підвищення якості знань школярів є впровадження в освітню практику педагогічних інновацій, інформаційно-комунікаційних технологій навчання, оновлення змісту усього навчально-виховного процесу відповідно до сучасних досягнень науки і техніки.                          Учителі школи ефективно організовують навчально-виховний процес на основі оптимального використання можливостей комп’ютерної техніки, програмного забезпечення та мережі Інтернет.    Для того, щоб учням дійсно було цікаво, щоб вони не втратили інтерес до навчання, на кожному уроці наші вчителі намагаються створювати всі умови для розвитку здібностей, творчого мислення учнів, самовираження їх особистості в різних видах діяльності. З цією метою учням поряд із стандартними завданнями  педагоги пропонують і такі, які вимагають логічного мислення, творчих пошуків, оригінальності, винахідливості. Саме такі творчі, пізнавальні, інтелектуальні завдання допомагають нашим вчителям розвинути в учнів пізнавальні процеси – пам’ять, увагу, уяву, логічне мислення. Усі завдання творчого характеру розраховані на пошукову діяльність учнів, творче й уміле застосування набутих знань. Зміст завдань сприяє розвитку гнучкості й широти мислення, які необхідні для успішного розв’язання як навчальних так і життєвих задач. Усі творчі завдання допомагають вчителеві виявити індивідуальні особливості учнів, намітити перспективи подальшого розвитку творчого потенціалу кожної дитини, зробити навчання більш захоплюючим і цікавим.      Головна мета використання нетрадиційних форм роботи на уроках - це зацікавлення дітей навчальною працею й утримання цього інтересу. Тільки в разі такого підходу формування освіченої, творчої особистості, становлення її фізичного та морального здоров’я, яке є одним зі стратегічних завдань реформування освіти в Україні.                                                                                      Основна задача, яка стоїть сьогодні перед освітянами, заключається не стільки в передачі знань, скільки в тому, щоб навчити учнів здобувати ці знання самостійно. Щоб зацікавити, стимулювати учнів до самостійного отримання знань, протягом навчального року проводилась активна робота з організації участі школярів в різноманітних інтелектуальних Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах.

У районному конкурсі знавців української мови ім. П.Яцика  призерами (ІІІ місце) стала Зихор Іванна – учениця 5 класу та друге – Шестак Віталій  учень 6 класу. Третє місце історії має Штець Василь,  ІІ місце з французької мови – Лобойко Лідія та третє з фізики Корпош Наталія – учениця 7 класу.

8 учнів школи стали учасниками Всеукраїнської природознавчої гри «Геліантус. 60 учнів – Кенгору, Соняшник - 48 учнів 

Для забезпечення зайнятості учнів в позаурочний час у школі було організовано роботу гуртків за різними напрямками діяльності:

Але в навчальній роботі є і певні  недоліки, а саме:

  • недостатня робота ведеться по підготовці учнів до участі у відбіркових турах предметних олімпіад, як наслідок лише 3 учні є призерами районного туру олімпіад;
  • всім вчителям-предметникам активізувати роботу з дітьми, які мають високий рівень знань з метою розвитку їх інтелектуальних можливостей; 

8. Науково-методична робота

У 2018-2019 н.р. продовжено  роботу над ІІІ етапі науково-методичної проблеми  «Підвищення рівня знань, умінь і навичок учнів шляхом впровадження активних форм і методів навчання».  

У практику діяльності педагогічного колективу школи активно ввійшли:

  • проектні технології, що забезпечують інтеграцію предметних знань і вмінь із різних предметів і видів діяльності;
  • ігрові технології, які формують навички розв’язувати творчі завдання на основі вибору альтернативних варіантів;
  • технології особистісно зорієнтованого, диференційованого навчання;
  • інтерактивні технології (робота в групах, метод проектів, «мозковий штурм», «ажурна пилка», «кейс-метод», «акваріум», рольові й ділові ігри, «велике коло», «шкала думок»,, «асоціативний кущ», «відкритий мікрофон», групова дискусія, взаємне навчання тощо);
  • технології проблемного навчання.

З упровадженням нових технологій було змінено й саму форму проведення уроків. У педагогічній практиці вчителів виникли нові форми уроків: урок-практикум, урок-пошук, урок-дискусія, урок-мандрівка, урок-панорама, урок-залік тощо.

         На початку року методичною радою було розроблено і затверджено (протокол №1 від 03.09.2018р.) план роботи над проблемою на 2018-2019 н.р. Протягом року проводилися методичні наради щодо  впровадження педагогічним колективом зазначеної проблеми, педагогічні ради.

Також робота над методичною проблемою знайшла своє втілення у засіданнях методичної ради та методичних об’єднаннях, групових та індивідуальних консультаціях тощо. Працівники школи вивчають досвід роботи інших закладів освіти і постійно діляться своїми творчими надбаннями.

Для забезпечення систематичного та кваліфікованого керівництва методичною роботою у школі працює методична рада, до складу якої входять директор школи,  заступники , керівники МО вчителів, практичний психолог, керівники районних МО, творчі вчителі. У компетенції МР знаходяться такі напрямки діяльності педагогічного колективу :

  • аналіз результативності діяльності методичних структур;
  • впровадження нових Державних стандартів початкової та загальної середньої освіти;
  • організація роботи по підвищенню фахової майстерності вчителів, надання методичної допомоги педагогам;
  • вивчення і аналіз стану викладання, моніторинг навчальних досягнень учнів;
  •  вивчення і аналіз впровадження проектної діяльності в навчально-виховний процес;
  • аналіз результативності роботи вчителів з обдарованими дітьми, підготовка та проведення предметних олімпіад, конкурсів учнівської творчості, конференцій тощо.

         Одним із основних напрямків діяльності методичної ради та методичних об’єднань вчителів школи визначено підвищення ефективності навчання і виховання учнів, впровадження гуманно-особистісного підходу до дітей в освітньому процесі, формування позитивного іміджу школи. Протягом року проведено 4 засідання  методичної ради, де розглядались питання реалізації шкільної науково-методичної проблеми,  а також питання досвіду роботи педагогів з розвитку в учнів загальних і творчих здібностей, впровадження в практику роботи школи інноваційних педагогічних технологій, питання роботи з обдарованими дітьми, курсової перепідготовки й атестації вчителів, аналізувався стан вивчення предметів.  Значної уваги надавалося підготовці учнів до районного та обласного етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Методична рада координувала відкриті уроки вчителів, визначаючи їх методичні завдання, систему тощо.

2018-2019 н. р.  продовжено роботу з впровадження  нових Державних стандартів початкової ланок освіти, у змісті яких  намітились ознаки наступності. Звичайно родзинкою цього року є НУШ. З 1 вересня продовжилось поступове впровадження нового Державного стандарту базової та повної загальної освіти та оновлених навчальних програм для основної школи. Важливим завданням для педагогічних працівників було питання адаптації учнів 1-ого та 5-ого класів. У цей період  необхідно зберегти загальне позитивне ставлення учня до навчальної діяльності школярів та своєї особистості в цілому.                            .                 

Протягом року на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання:     

          - підсумки роботи методичної ради в 2017-2018 н.р. та основні напрямки роботи у 2018-2019 н.р.; організація роботи методичних об’єднань;

         -самоосвітня діяльність вчителя, як засіб удосконалення професійної компетентності. Вивчення та методичний моніторинг молодих вчителів;

          -про участь у конкурсах, змаганнях;

          -про особливості компетентнісно орієнтованого уроку у середніх     класах;

-корекція курсової перепідготовки педагогів

- аналіз результативності виступу учнівської команди у ІІ етапі учнівських олімпіад з базових дисциплін навчального плану;

-про результати організації і проведення методичної роботи з педагогічними кадрами.

-про підсумки курсової підготовки, підвищення кваліфікації педагогів.

-про роботу молодих вчителів;

-організація психолого-педагогічної підтримки учнів 1,5 класів на період адаптації;

-інтерактивні методи та форми навчання та виховання учнів  на уроках та в позаурочний час;

- про роботу методичних об’єднань  з проблемного питання школи.

        -Затвердження плану проведення  предметних тижнів у 2018-2019 н.р.

        - Обговорення шкільних навчальних програм з базових дисциплін, підручників, рекомендацій Міністерства освіти й науки України щодо викладання предметів.

- НУШ – перші кроки

Члени методичної ради брали участь у підготовці та проведенні педагогічних рад, предметних тижнів. На базі методичного кабінету проходили стажування молоді спеціалісти, було організовано роботу шкільної  атестаційної комісії, ради методичного кабінету

  Розглядались поточні питання: результати контрольних робіт, виконання навчальних програм, ведення шкільної документації, оцінювання навчальних досягнень учнів та інше. Щомісяця проводились інформаційні, методичні, оперативні наради з актуальних питань навчально-виховного процесу.

Педагогічна рада – найбільш демократична форма роботи педагогічного   колективу, на засіданнях якої розв`язуються проблеми розвитку школи, питання удосконалення навчально-виховного процесу, підвищення професійної майстерності педагогів.

На засіданні педагогічної ради було визначено, що одним із стратегічних завдань освіти є формування творчої особистості, здатної на свідомий та відповідальний вибір. А застосування у навчанні проектних технологій спрямоване на вироблення в учнів досвіду самостійного пошуку нових знань. Проектна технологія передбачає використання сукупності дослідницьких, пошукових, творчих за своєю суттю методів, прийомів, засобів. Застосування цього методу – це нагальна потреба часу.

На засіданнях педагогічних рад за 2018-2019   навчальний рік обговорювалися питання:

1. Педагогічна  рада -  ділова гра « Формування особистості учня, його духовних та моральних якостей».

2.Порядок рослідування нещасних випадків.. ( жовтень 2018)

3. Створення ситуації успіху на уроці – важлива умова формування творчої ,всебічно розвиненої особистості (січень)

4. Педагогічна рада – круглий стіл «Вчитель – творець культури і здоровя суспільства»

(лютий)

5. "Пріоритети інноваційної діяльності в умовах Нової Української школи" (лютий)

9.Організація виховної роботи в школі.

Організація виховної роботи у 2018-2019н.р здійснювалася відповідно до вимог законів України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про позашкільну освіту», наказу міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 року №1243 «Про основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Листа МОН України 1/9-595від 23.08.2017 року «Про деякі питання організації виховної роботи». Був розроблений план виховних заходів з учнями 1-9 класів на основі річного плану школи.

Виховна діяльність в школі, як цілісна система складається із діяльності дорослих (адміністративно-педагогічна функція, рада школи, батьківський комітет) та із діяльності учнів .

Класними керівниками були складені виховні плани роботи, які відповідають виховній темі школи – Сприяння формуванню дружнього, потужного колективу, в якому кожна дитина зможе розкрити свої здібності. Естетичне виховання особистості.                                  Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року здійснювалася за основними напрямками:

  1. Громадянське виховання та військово-патріотичне виховання
  2. Морально-правове та превентивне виховання.
  3. Екологічне виховання
  4. Художньо-естетичне виховання
  5. Родинно-сімейне виховання
  6. Трудове виховання і формування здорового способу життя
  7. Сприяння творчому розвитку особистості

В основну діяльність школи покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання науковості, диференціації, індивідуалізації, змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання.

Виховна робота школи була спрямована на вирішення таких завдань:

  • Формування загальнолюдських цінностей й моралі, вдосконалення національних традицій, звичаїв та обрядів, виховання любові та поваги до рідної мови.
  • Організація інформаційно-просвітницької роботи серед учнів, розвиток творчих та інтелектуальних здібностей.
  • Організація морально-правового виховання.
  • Охорона та укріплення здоров’я учнів, організація відпочинку.
  • Сприяти участі учнів у системі позашкільної роботи, гуртках та секціях.

Над реалізацією мети  і завдань виховної роботи в школі  в 2018-2019 навчальному році  працювали 4 класних керівників 1-4 класів, 6 класних керівників 5-9 класів,   практичний психолох.

Громадянське і військово-патріотичне виховання шкільної молоді забезпечується в школі через систему заходів, спрямованих на розуміння учнями свого громадянського обов’язку, формування в них патріотичних почуттів. Громадянський аспект виховної роботи у школі реалізовувався шляхом проведення тематичних виховних годин, годин спілкування. Учні школи прийняли активну участь у різноманітних районних та обласних конкурсах: конкурс з української мови ім. П. Яцика,  всеукраїнський конкурс військово - патріотичної гри «Сокіл» «Джура», Патріот

Одним із аспектів громадянського виховання є прищеплення учням гордості за свою Батьківщину, любові до рідного краю, рідної школи. Реалізація даного аспекту відбувається через проведення різноманітних екскурсій рідним краєм. Класні керівники 1- 4класів та класні керівники 5-9 класів провели бесіди та виховні години в класах із відзначення державних свят, пов’язаних з історією України та рідного краю: «Я люблю свою землю» -1 клас; «Тепло твоїх долонь і розуму і серця я Україні милій віддаю» - 2 клас; «Мій рідний край, Україно, найкраще місце на землі» 3 клас; «Пам’ять серця»-4 клас. Традиційними в школі уроки мужності до річниці визволення України , уроки-пам'ять «Україна пам’ятає»; виховні заходи до Дня пам'яті жертв голодомору; тематична виставка «День скорботи і пам’яті Голодомору в Україні»; урок з історії на тему «Голодомор 1932 – 1933 років»; виховні години на тему «Жертви голодоморів та політичних репресій»; уроки мужності; присвячені Дню Збройних сил України на тему «Вам захищати Батьківщину!».                                                                    

         Морально-правове та превентивне виховання учнів школи реалізовувалося через проведення тижня правових знань, тематичних виховних годин «На паралельних дорогах прав та обов'язків»., «Правова абетка», батьківських зборів, лекцій для батьків. У школі постійно ведеться робота з попередження расизму та ксенофобії, виховання толерантного відношення до людей.                        

Протягом року відбулося 9 засідань  Ради профілактики, відбулись зустрічі учнів школи з представникам правоохоронних органів, ІРЦСССМ. Активно велася робота з профілактики правопорушень, злочинів серед неповнолітніх. Проводилася профілактична робота з учнями девіантної поведінки, заходи щодо запобігання негативних проявів у підлітковому середовищі. Питання роботи школи з профілактики попередження злочинності серед неповнолітніх розглядалися на засіданнях педради, нарадах при директорі. Складено базу даних про соціальний статус учнів школи на основі педагогічного обстеження матеріально – побутових умов сімей, у яких проживають діти. Питання соціального захисту розглядалися на педраді. Усім дітям пільгової категорії відповідно наданим документам організовано безкоштовне харчування.

В школі були проведені наступні заходи:

  • Засідання ради профілактики правопорушень серед учнів школи.
  • Участь в акції « 16 днів без насильства».
  • Класні години «Ти руку дружби протягни».
  • Акція  «Від серця до серця».
  • Виховна година: «Дитина та її права».
  • Рейд «Урок».
  • Оформлення картотеки учнів, що взяті на шкільний облік.
  • Рейд «Увага! діти на дорозі».
  • Проведення профілактичних бесід з учнями девіантної поведінки.
  • Акції для потреб учасникам АТО.
  • Тиждень здорового способу життя

Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнів, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї, вивчають характер та прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, зустрічаються з учнями та іх батьками за місцем мешкання, проводять роботу по залученню учнів в гуртки та секції за інтересами, залучають до роботи у класі та школи.

На початку навчального року на внутришкільному обліку було  7 учнів.

У 2018-2019 навчальному році учнями школи злочинів не скоєно                   Паралельно з класними керівниками індивідуальну роботу проводила психолог школи – Чубирко О.Ю. Так, за  минулий рік психологом школи складено шкільний банк даних на дітей контрольованої категорії. З метою поглиблення інформації про дітей контрольованої групи проведені бесіди з класними керівниками та вчителями-предметниками, оброблені результати діагностування та надані рекомендації класним керівникам. Практичним психологом школи  проведена діагностична робота за напрямками : діагностика агресивної поведінки, акцентуації характеру.       Проведені індивідуальні консультації для учнів, вчителів, батьків, адміністрації школи за питаннями: 

  • «Психологічний аналіз девіантної поведінки у підлітків»,
  • «Засоби подолання конфліктів».
  • «Моє оточення».
  • «Як знизити рівень агресивності»
  • Булінг у шкільному середовищу

Екологічне виховання:                                                                                 

Екологічне виховання здійснювалось шляхом проведення трудових та екологічних десантів з покращення та благоустрою прилеглої до школи території. У школі проводилися екологічні акції, в квітні - місячник екологічного вихованя.

  • Районний конкурс „ Екологічних бригад".
  • Проведені акції «Чисте подвір’я» учні 5-9 класів.
  • Всеукраїнський суботник

Художньо-естетичне виховання                                                                           

Художньо-естетичний аспект виховної роботи знайшов свою реалізацію в проведенні школою таких заходів:

  • День Знань. Святкова лінійка.
  • Оформлення класних куточків.
  • Конкурс малюнків, плакатів та стіннівок до Дня працівників ости.
  • Святковий концерт до Дня працівників освіти.
  • Акція «Прикрашаємо школу до Новорічних свят».
  • Конкурс новорічних колажів 5-9 класи.
  • Святковий концерт до міжнародного жіночого дня.
  • Конкурси талантів.
  • Святково розважальна програма до дня закоханих.
  • Театреалізований урок, присвячений Т.Г.Шевченку.
  • Конкурс «Писанка в твоєму домі».
  • Святковий концерт до Дня матері.
  • Свято останнього дзвоника
  • Вручення свідоцтв.

Родинно-сімейного виховання

Родинно-сімейне виховання протягом 2018-2019 н.р. здійснювалось через систему заходів, спрямованих на виховання поваги до родини, турботливого ставлення до рідних, близьких, прищеплення традиційних сімейних цінностей. З цією метою в школі проходили такі заходи:

  • Круглий стіл: вчимося, виховуємося, розважаємося

(класні організаційні збори).

  • Вивчення класними керівниками побутових умов учнів.
  • Засідання батьківських комітетів.
  • Збір інформації про зайнятість учнів у позаурочний час.
  • Проведення батьківського всеобучу.
  • Новорічні замальовки для учнів 1-4 класів.
  • Конкур «Писанка в твоєму домі».
  • Конкурс на виготовлення найкращої шпаківні.
  • Святкові концерти до Міжнародного жіночого дня.
  • Новорічні концерти.
  • Інформування батьків щодо пропусків занять учнями.

      На класних батьківських зборах проводилися бесіди, робилися класними керівниками доповіді, здійснювалося анкетування.

Трудове виховання і формування здорового способу життя 

Належна увага школою приділяється трудовому вихованню та профорієнтації. Протягом 2018-2019 н.р. учні школи приймали участь у трудових десантах з покращення прилеглої до школи території.                                  

Формування здорового способу життя здійснювалось через проведення різноманітних спортивних змагань.                                                                Фізкультурно-масова робота посідає у школі особливе місце. Вчитель фізичної культури спрямовує свою роботу на активне залучення учнів до спортивно-масової та фізкультурно-оздоровчої роботи. Команда школи є активним учасником районної спартакіади, змагань з футболу, волейболу, тенісу. 

Сприяння творчому розвитку особистості

Актуалізація проблем дитинства в сучасному світі. Організація конкретних дій дітей і дорослих для вирі­шення існуючих проблем у сфері життя та прав дитини.

Славетний філософ Салон, один із семи грецьких мудреців, учив: «Пізнай самого себе. Спитай себе: "Хто ти? Звідки і куди ідеш?"» Отже, Впровадження естетичного виховання, культури, емоційного сприйняття навколишнього світу, самосвідомості та естетичного смаку в музиці, кіно, архітектурі, побуті — спрямувати зусилля дитини на пізнання самої себе, своїх можливостей, раціональне використання власних сил, застосування внутрішніх резервів учнів наполегливо проводили класні керівники, вчителі, адміністрація школи. Художньо-естетичний аспект виховної роботи знайшов свою реалізацію в проведенні школою таких заходів: свято Першого дзвоника, День Учителя, Свято Букваря, Новорічні свята, День Святого Валентина , свято Великодня, свято Останнього дзвоника,   Свято Матері, а також в участі школи в різноманітних районних конкурсах.                            

Виховна робота з учнівським колективом школи проводилась на належному рівні: було виконано план роботи, проведено основні виховні заходи та ключові справи. Активну участь у шкільних заходах брали практично всі класи. На високому рівні проводилися оздоровчі, фізкультурно-масові та спортивні заходи.

Проблеми та недоліки в організації виховної роботи

  • Продовжити працювати над згуртованістю шкільного колективу і клас­них учнівських колективів.
  • Більше приділяти уваги вихованню громадської активності учнів, старанності у виконанні своїх обов'язків, сформованості по­чуття обов'язку, працелюбності.
  • Активно приймати участь у діяльності громадських учнівсь­ких організацій.
  • Налагодження співпраця вчителів, класних керівників та учнівських організацій.
  • Пошук і цілеспрямований вияв обдарованих дітей.
  • Посилення контролю щодо питання дитячого травматизму. Систематично проводити наради – інструктажі класних керівників про роботу щодо попередження дитячого травматизму.

Шляхи розвитку виховної роботи на наступний рік спрямовані на усунення причин вказаних недоліків

Аналізуючи виховну діяльність дитячого самоврядування, з урахуванням особливості учнівського колективу, колективу вчителів та класних керівників спрямувати виховну роботу на наступний навчальний рік так щоб:

  1. Створити умови для розвитку педагогічної ініціативи, підвищення фахової майстерності педагогічних працівників;
  2. Створити умови для формування фізично і психічно здорової дитини;
  3. Створити умови для реалізації здібностей обдарованих дітей;
  4. Застосування новітніх педагогічних технологій;
  5. Впроваджувати можливості мережі Інтернет для підвищення рівня навчання та виховання;
  6. Забезпечити соціальний захист учасників навчально-виховного процесу, дотримання правил безпеки життєдіяльності, охорони здоров’я і життя дітей та підлітків, педагогічних працівників,
  7. Залучати дітей девіантної поведінки до роботи школи в системі самоврядування;
  8. Модернізувати матеріальну базу школи.

11.Профорієнтаційна робота

Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи — підготувати підростаюче покоління до свідомого вибору профе­сії. Профорієнтаційна робота в закладі проводиться під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках. Якісному вихованню сприяють екскурсії на виробни­цтво, позакласні виховні заходи.                                  

Завдання педагогічного колективу : допомогти випускникам правильно обрати професію свого майбутнього життя, врахувати не тільки бажання учня, але й вимоги до професії.

Попереднє працевлаштування випускників 9-х класів

Класи

Всього

учнів

10 кл.

ПТУ

Технікум

Мед.

ліцей

пед.

коледж

Не влаштовані

9

31

19

6

3

1

1

1(Чехія)

  12.Робота з батьками та громадськістю у навчальному закладі:

Виховання учня в школі та сім'ї — щоденний безперервний процес. Тому педагогічний колектив працює з тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов'язаних із професійним світом, захопленнями своїх дітей, родинними святами.

Класні керівники тісно співпрацюють із сім'ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої висновки вони заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень.

Однією з традиційних форм роботи з батьками в школі є батьківській всеобуч. Тематика лекцій підбирається з урахуванням вікових особливостей дітей. У проведенні лекторіїв бере участь адміністрація школи, шкільний психолог, запрошуються працівники всіх служб.

Проведено загальношкільні батьківські збори

- національно – патріотичне виховання у сімї

- виховуємо здорове покоління

13. Управлінська діяльність:                                                                         

Управління школою здійснюється згідно з річним планом роботи, планом внутрішкільного контролю та календарних планів учителів-предметників і виховної роботи класних керівників. Така система планування, відпрацьована в школі й заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їхньої діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток школи     У школі в наявності всі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього навчального закладу. Із підключенням до мережі Інтернет стало можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, головного управління освіти, сайтами обласних інститутів післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість учителям і адміністрації оперативно й мобільно використовувати достовірну інформацію, вчасно знайомитися з новими документами і навіть їх проектами.                           

  Контроль — це важлива, складна та об'єктивно необхідна функція управління. У школі ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і по­дальше прогнозування бажаних показників розвитку закладу освіти, його навчально-виховного процесу та діяльності всього шкільного колективу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання школи, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі.                                     

Адміністрація використовує різноманітні форми контролю за станом навчально-виховного процесу, передусім такі традиційні, як вивчення викладання стану предметів та виконання навчальних планів і програм, перевірка класних журналів, щоденників  тощо. Під час проведення внутрішньо-шкільного контролю за рівнем викладання навчальних предметів заступник директора використовує діагностичні картки аналізу та вивчення стану викладання предметів із використанням комп’ютера. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення в рішеннях педагогічної ради школи, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань і навчальних досягнень учнів, проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

Ураховуючи сучасні реалії, стиль керівництва нашою школою є близьким до демократичного, оскільки більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримуються, повноваження делегуються. Директор школи в роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми спільно обговорюються, виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому реалізується.                                                                                      

  Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а задля позитивного кінцевого результату. Завдяки такому стилю керівництва в школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи, як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей шанобливе, вимогливість поєднується зі справедливістю, спілкування ввічливе, рідко з нотками наказування. Учителям надається більше самостійності, що відповідає їх кваліфікації і характеру роботи, створюються необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих директор має бачити насамперед особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.   

  Наявні результати і здобутки з управління закладом – це не лише моя особиста заслуга, це кропітка, творча, наполеглива, самовіддана праця заступників директора з НВР кожного члена трудового колективу, батьків та громадськості. За це всім хочу висловити щиру вдячність.                                      

Поряд із управлінськими успіхами є недоліки і проблеми. Про окремі з них я вже говорила, про більшість із них ви знаєте, адже моя робота і робота нашого закладу загалом є відкритою для всіх, ми не приховуємо і не замовчуємо їх, а з метою ліквідації ведемо відкритий діалог на нарадах, у співбесідах та вживаємо заходи щодо зменшення негативного впливу на навчально-виховний процес.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.