Ільницької гімназія Іршавської міської ради Закарпатської області ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ 01.01.2025 №2 Заступника директора закладу загальної середньої освіти з навчально - виховної роботи Код КП 1210.1
|
ЗАТВЕРДЖУЮ Директор ___________Оксана БАНДУРОВИЧ Наказ № 10/о від 01.01.2025 р. |
|
- Завдання та обов’язки
Основними напрямками діяльності заступника директора з навчальної роботи є:
-
- Організація освітнього процесу в закладі освіти, керівництво і контроль за розвитком цього процесу.
- Методична підтримка (підвищення рівня професійної обізнаності педагогічних працівників в освітньому процесі, співпраця з педагогами, батьками, дитиноцентризм – розкриття потенціалу кожного здобувача освіти відповідно до психологічних особливостей).
- Забезпечення режиму дотримання правил і норм з охорони праці в освітньому процесі (призначення відповідальних за збереження життя і здоров’я здобувачів освіти під час освітнього процесу є: класовод, класний керівник, вчитель-предметник); вчитель з трудового навчання проводить інструктажі з охорони праці під час проведення трудового навчання і виробничої практики; вчитель фізичної культури проводить інструктажі з техніки безпеки життєдіяльності під час проведення уроків на спортивному майданчику, спортивному залі використовуючи на уроці спортивні знаряддя.
-
- Заступник директора з навчально-виховної роботи виконує такі посадові обов’язки:
- Організовує поточне і перспективне планування діяльності педагогічного колективу.
- Узгоджує роботу вчителів та інших педагогічних працівників з використання навчальних планів та програм.
- Організовує і погоджує розробку необхідної навчально-методичної документації.
- Здійснює систематичний контроль за якістю освітнього процесу і об’єктивністю оцінки результатів освітньої підготовки здобувачів освіти, відвідує уроки та інші види навчальних занять, що проводяться педагогічними працівниками закладу освіти, аналізує їх форму та зміст, доводить результати аналізу до відома педагогів.
- Організовує просвітницьку роботу серед батьків, приймає батьків (осіб, які їх замінюють) з питань організації освітнього процесу, відвідує батьківські збори.
- Надає допомогу педагогічним працівникам в оволодінні і розробці інноваційних програм і технологій.
- Здійснює контроль за навчальним завантаженням здобувачів освіти.
- Складає розклад навчальних занять, забезпечує якісну і своєчасну заміну уроків тимчасово відсутніх вчителів, веде журнал обліку пропущених уроків.
- Забезпечує своєчасну підготовку встановленої документації, контролює правильне і своєчасне ведення вчителями класних електронних журналів, іншої документації.
- Бере участь в інноваційності закладу освіти, здійснює заходи щодо збереження контингенту здобувачів освіти.
- Контролює дотримання здобувачами освіти Правил перебування в закладі освіти.
- Бере участь у підборі та розстановці педагогічних кадрів, організовує підвищення кваліфікації професійної майстерності, керує роботою методоб’єднань, підвищує свою кваліфікацію.
- Вносить пропозиції щодо вдосконалення освітнього процесу, бере участь в роботі педагогічної ради школи.
- Бере участь у підготовці і проведенні атестації педагогічних кадрів.
- Веде, підписує і передає директору закладу освіти табель обліку робочого часу безпосередньо підпорядкованих йому вчителів та навчально-допоміжного персоналу.
- Здійснює заходи щодо забезпечення навчальних кабінетів сучасним обладнанням, наочними посібниками і технічними засобами навчання, поповнення бібліотеки науково-методичною літературою, художньою, навчальною літературою, фаховими газетами та журналами.
- Організовує роботу з дотримання в освітньому процесі норм і правил з охорони праці.
- Організовує розробку і періодичний перегляд (не менше 1 раз на 5 років) інструкцій з охорони праці, а також розділів вимог безпеки життєдіяльності в методичних рекомендаціях до виконання практичних і лабораторних робіт у навчальних кабінетах, майстернях тощо.
- Контролює своєчасне проведення інструктажів для здобувачів освіти, вихованців, і реєстрацію їх у відповідному журналі, організовує і контролює виконання вчителем заходів щодо створення здорових і безпечних умов праці та навчання у освітньому закладі.
- Спільно з директором визначає методику, порядок навчання: правил дорожнього руху; поведінки на воді, вулиці, приміщеннях; сезонних захворювань; пожежної безпеки; електроприладами; газом; домедичної допомоги, правила поведінки дома, в закладі освіти, поза школою під час воєнного стану. Здійснює перевірку зазначених знань учнів, вихованців.
- Один раз на три роки бере участь в організації навчання і перевірки знань працівників закладу освіти з охорони праці, входить до складу комісії з перевірки знань.
- Проводить спільно з профспілковою організацією або радою трудового колективу контроль за дотриманням правил безпечного користування, зберігання навчальних приладів та обладнання, хімічних реактивів, наочних посібників, шкільних меблів. Своєчасно вживає заходи щодо вилучення хімічних реактивів, навчального обладнання, не передбачених типовим переліком, в тому числі саморобних, встановлених у майстернях, навчальних та інших приміщеннях закладу освіти, якщо там створюються небезпечні для здоров’я працівників і здобувачів освіти умови.
- Бере участь у розслідуванні нещасних випадків, що сталися з працівниками, здобувачами освіти, вихованцями.
- Бере участь у розробленні матеріалу з охорони праці у колективному договорі (угоді). Бере участь у розробці інструкцій з охорони праці для професій і видів робіт з підвищеною небезпекою.
- Контролює дотримання працівниками посадових інструкцій.
- Дотримується етичних норм поведінки адміністративно-громадського контролю за станом охорони праці.
- Надає допомогу учнівським колективам у проведенні оздоровчих, культурно-освітніх та інших заходів.
- Дотримується академічної доброчесності та забезпечує її дотримання здобувачами освіти, педагогічними працівниками в освітньому процесі та науковій діяльності.
- Дотримується педагогічної етики, настановленням і особистим прикладом утверджує повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства, повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів усіх учасників освітнього процесу.
- Захищає всіх учасників освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігає вживанню ними та іншими особами на території закладу алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам.
- Реагує, згідно законодавства, на всі факти булінгу стосовно учнів, педагогічних працівників та інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого був особисто або інформацію про які отримав від інших осіб, вживає невідкладних заходів щодо припинення булінгу.
- Почувши сигнал повітряної тривоги:
2.36.1. організовує пересування учнів визначеним маршрутом до укриття, сам прямує до найближчого укриття після того, як отримав повідомлення, що учасники освітнього процесу перебувають у безпеці.
2.36.2. Під час перебування в захисній споруді здійснює необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.
2.36.3. Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги організує повернення учнів на уроки, слідкує за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами, а також перевіряє наявність учнів в укритті та у приміщеннях закладу освіти після завершення небезпеки.
-
- У випадку виконання обов’язки посадової особи, відповідальної за ведення військового обліку та бронювання військовозобов’язаних виконує такі посадові обов'язки:
2.38.1. Веде персональний облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, що працюють у закладі освіти.
-
-
- Перевіряє у громадян при прийнятті на роботу наявність військово-облікових документів або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред’являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія (у військовозобов’язаних — військового квитка або тимчасового посвідчення; у резервістів — військовий квиток, у призовників — посвідчення про приписку до призовної дільниці); установлює, чи перебувають працівники на військовому обліку за місцем проживання. Військовозобов’язаних та призовників, які не перебувають на військовому обліку, приймає на роботу лише після взяття на військовий облік за місцем проживання.
-
-
-
- Повідомляє в семиденний строк територіальні центри комплектування та соціальної підтримки про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, яких прийнято або звільнено з роботи.
- На вимогу територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки оповіщає призовників, військовозобов’язаних та резервістів про виклик до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і забезпечує їх своєчасне прибуття.
- Забезпечує повноту та достовірність облікових даних, що вносяться до списків персонального військового обліку.
- Доводить до призовників, військовозобов’язаних та резервістів правила військового обліку під особистий підпис під час прийняття на роботу.
- Подає до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на їх вимогу відомості про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, персональний військовий облік яких вони ведуть.
- Подає щороку (до 1 грудня) до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки списки громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць (за наявності).
- Проводить відповідні роз’яснювальні роботи серед призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо виконання ними правил військового обліку.
-
-
-
- Здійснює постійний контроль за виконанням посадовими особами товариства вимог Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а призовниками, військовозобов’язаними та резервістами - правил військового обліку.
- Взаємодіє з відповідними районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки щодо строків та способів звіряння даних списків персонального військового обліку, внесення відповідних змін до них, а також щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
- Складає щороку план роботи з обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
- Звіряє облікові дані списків персонального військового обліку з їх військово- обліковими документами відповідно до графіка звіряння, затвердженого керівником закладу освіти.
- Вносить у 5-денний строк зміни до списків персонального військового обліку з дня подання відповідних документів (або відображення в електронній формі інформації, що міститься у таких документах, які можуть пред’являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія) та надсилає щомісяця до 5 числа до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки повідомлень про зміну таких облікових даних щодо:
-
- прізвища, власного імені та по батькові (за наявності);
- реквізитів паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон;
- адреси задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
- адреси місця фактичного проживання,
- сімейного стану;
- освіти;
- місця роботи;
- посади.
-
- Приймає від призовників, військовозобов’язаних та резервістів під розписку у бланках розписок їх військово-облікових документів для подання таких документів до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з метою їх звіряння з обліковими даними, а також оформлення бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.
- Оформлює документи, необхідні для бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.
- Постійно інформує відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які порушують правила військового обліку, для притягнення їх до відповідальності згідно із законом.
- Веде наступні документи персонального військового обліку:
-
- списки персонального військового обліку;
- відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
- журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, звіряння їх облікових даних з даними районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
- Права
Заступник директора з навчально-виховної роботи має право в межах своєї компетенції, може:
-
- Бути присутнім на будь-яких заняттях, які проводяться зі здобувачами освіти (вихованцями) закладу освіти (без права входити в клас після початку заняття без термінової потреби і робити зауваження вчителеві під час заняття – тільки за потребою).
- Давати обов’язкові для виконання розпорядження безпосередньо підпорядкованим працівникам.
- Притягати до дисциплінарної відповідальності здобувачів освіти (вихованців) за вчинки, які дезорганізують освітній процес, у порядку, визначеному Статутом та Правилами про заохочення та покарання.
- Вносити в разі потреби тимчасові зміни в розклад занять, відмінити заняття, тимчасово об’єднувати групи і класи для проведення спільних занять.
- Працювати на захист професійної честі і гідності освітянина.
- Знайомитись зі скаргами та іншими документами, які містять оцінку його діяльності, давати відповідні пояснення.
- Захищати свої інтереси самостійно і через посередників, в тому числі адвокатів, у випадку дисциплінарного розслідування, пов’язаного з порушенням вчителем норм професійної етики.
- На конфіденційність дисциплінарного розслідування, за включенням випадків, передбачених законом.
- Підвищувати особисту професійну кваліфікацію.
- Атестуватись на добровільній основі на відповідну кваліфікаційну категорію і одержувати її у випадку успішного проходження атестації.
- Вимагати від учасників освітнього процесу дотримання правил з охорони праці та безпеки життєдіяльності у відповідності з діючими нормативними документами.
- Вносити на розгляд директора пропозиції щодо поліпшення організації роботи з питань охорони праці.
- Взаємодіяти з усіма працівниками закладу з питань організації роботи з охорони праці.
- Підтримувати контакти з батьками здобувачів освіти, обмінюватися інформацією з питань безпеки життєдіяльності.
- Відповідальність
Заступник директора з навчально-виховної роботи несе відповідальність:
-
- За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту чи Правил внутрішнього трудового розпорядку закладу освіти, законних розпоряджень директора, та інших локальних нормативних актів, посадових обов’язків, встановлених даною Інструкцією, в тому числі за невикористання наданих прав, заступник директора з навчально-виховної роботи несе дисциплінарну відповідальність у порядку визначеному трудовим законодавством. За грубе порушення трудових обов’язків у якості дисциплінарного покарання може бути застосоване звільнення з роботи.
- За використання (в тому числі одноразове) методів виховання, пов’язаних з фізичним і (чи) психологічним насиллям над особистістю здобувача освіти, а також здійснення іншого аморального вчинку заступник директора з навчально-виховної роботи може бути звільнений з посади у відповідності з трудовим законодавством.
- За порушення правил пожежної безпеки, охорони праці, санітарно-гігієнічних вимог в організаціях навчальної роботи притягається до адміністративної відповідальності у порядку та в випадках, передбачених законодавством.
- За спричинені закладом освіти та учасникам освітнього процесу збитки у зв’язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов’язків заступник директора з навчально-виховної роботи несе матеріальну відповідальність в порядку і в межах, встановлених трудовим і (чи) цивільним законодавством.
- Відповідає за правильне та своєчасне розслідування нещасних випадків з учасниками освітнього процесу, аналізує обставини нещасних випадків.
- Повинен знати
Заступник директора з навчально-виховної роботи повинен знати:
-
- Перелік, зміст та форми, крім річного плану, іншої плануючої документації.
- Методику та вміти складати розклад уроків, консультацій, факультативів, курсів з урахуванням специфіки предметів відповідно до навчального плану, враховуючи бажання вчителів, гігієнічні вимоги до збереження здоров’я здобувачів освіти.
- Особливості навчальних планів і програм та зміни до них, організувати контроль за їх виконанням.
- Форми і методи контролю за якістю освітнього процесу.
- Основні вимоги по підбору і розстановки педагогічних кадрів (разом з директором).
- Психологічні основи педагогічної праці.
- Можливості (аналізуючи) використання вчителів у позаурочний час.
- Психологічні особливості здобувачів освіти різних вікових груп, форм і методів роботи з ними.
- Індивідуальні особливості характеру кожного члена колективу, в тому числі і свої власні.
- Форми та зміст усієї обліково-звітної документації з освітньої роботи, порядок і строки підготовки обліково-звітної документації.
- Державну мову відповідно до вимог Закону України про мову.
- Вимоги нормативних документів з питань безпеки життєдіяльності.
- Правила користування засобами пожежогасіння та надання медичної допомоги.
- Кваліфікаційні вимоги
- Заступник директор з НВР закладу загальної середньої освіти є громадянином України.
- Вільно володіє державною мовою.
- Має вищу освіту ступеня не нижче магістра.
- Стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше двох років .
- Організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.
- Взаємовідносини (зв’язки за посадою)
Заступник директора з навчально-виховної роботи:
-
- Працює в режимі ненормованого робочого дня за графіком затвердженим директором закладу освіти.
- Надає директору звіт про виконану роботу після закінчення кожного навчального семестру.
- Отримавши від директора закладу освіти інформацію нормативно-правового та організаційно-методичного характеру, знайомиться з відповідними документами.
- Візує накази директора закладу освіти з питань організації освітньої роботи.
- Систематично обмінюється інформацією з питань, які входять до його компетенції, з адміністрацією та педагогічними працівниками закладу освіти.
- Виконує обов’язки директора закладу освіти, заступника директора з навчально-виховної роботи в період їх тимчасової відсутності. Виконання обов’язків здійснюється у відповідності з законодавством про працю на основі наказу директора закладу освіти.
Посадова інструкція розроблена директором _______
Погоджено: голова ради трудового колективу _______
З посадовою інструкцією ознайомлено, один екземпляр отримано та зобов'язуюсь зберігати його на робочому місці.
Дата |
Підпис |
Посада |
Ім’я, прізвище |