Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт? 1
Всього 556 чоловік

Посадова інструкція вчителя ЗЗСО (магістр, спеціаліст)

Дата: вчора о 14:24

Ільницької гімназія

Іршавської міської ради Закарпатської  області

ПОСАДОВА ІНСТРУКЦІЯ

01.01.2025     №4

Вчителя закладу загальної середньої освіти з дипломом спеціаліста, магістра

Код КП 2320

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор

___________Оксана БАНДУРОВИЧ

Наказ № 10/о від 01.01.2025 р.

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Ця посадова інструкція (далі - Інструкція) розроблена відповідно до Професійного стандарту «Вчитель закладу загальної середньої освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 29.08.2024 № 1225.

1.2. Посада вчителя закладу загальної середньої освіти (далі - вчителя) належить до посад педагогічних працівників.

1.3. Вчитель призначається на посаду і звільняється з посади директором закладу з дотриманням чинного законодавства в сфері освіти та законодавства про працю.

1.4. На посаду вчителя може призначатися особа, що має педагогічну освіту, вищу та/або професійну кваліфікацію (без вимог до стажу педагогічної роботи), моральні якості, психологічний і фізичний стан здоров’я якої дає змогу виконувати професійні обов’язки, яка пройшла обов’язковий профілактичний медичний огляд, яка вільно володіє державною мовою.

1.5. Вчитель підпорядковується безпосередньо директру, заступнику директора з навчально-виховної роботи.

1.6. Вчителеві безпосередньо підпорядковується лаборант (якщо вчитель виконує обов’язки завідувача кабінетом).

1.7. У своїй діяльності вчитель дотримується положень Конвенції про права дитини, керується Конституцією і Законами України, Указами Призидента України, рішеннями Кабінету Міністрів України і органів управління освітою всіх рівнів, правилами і нормами охорони праці, безпеки життєдіяльності, Статутом і локальними правовими актами закладу (в тому числі Правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами і розпорядженнями директора, цією Інструкцією), трудовим договором (контрактом).

ІІ. ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ’ЯЗКИ

2.1. Мета професійної діяльності вчителя полягає в організації навчання та виховання здобувачів освіти під час здобуття ними повної загальної середньої

освіти шляхом формування у них ключових компетентностей і світогляду на основі загальнолюдських і національних цінностей, а також розвитку інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, необхідних для успішної самореалізації та продовження навчання.

2.2. Вчитель здійснює навчання і виховання здобувачів освіти із урахуванням специфіки навчальних предметів, Державного стандарту базової середньої освіти, Освітньої програми закладу, попередніх результатів навчання здобувачів освіти.

2.3. Проводить уроки та інші навчальні заняття в закріплених за ним класах згідно з розподілом навчального навантаження, формою навчання, розкладом занять, календарно-тематичним плануванням, поурочним планом, застосовуючи різноманітні сучасні форми і методи навчання, що спряють розвитку здібностей здобувачів освіти.

2.4. Забезпечує рівень підготовки здобувачів освіти, який відповідає вимогам Державного стандарту базової середньої освіти.

2.5. Дотримується академічної доброчесності та забезпечує її дотримання здобувачами освіти в освітньому процесі та науковій діяльності.

2.6. Дотримується педагогічної етики, настановленням і особистим прикладом утверджує повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства, повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів усіх учасників освітнього процесу.

2.7. Формує у здобувачів освіти усвідомлене ставлення щодо необхідності додержуватися Конституції та законів України, повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища, прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами.

2.8. Веде в установленому порядку класну документацію, здійснює поточний контроль за відвідуванням і успішністю здобувачів освіти за прийнятою в закладі системою.

2.9. Оцінює навчальні досягнення здобувачів освіти на засадах компетентнісного підходу відповідно до критеріїв оцінювання, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, доводить до відома учнів, батьків здобувачів освіти (осіб, що їх замінюють) результати навчальних досягнень.

2.10. Організовує освітнє середовище з дотриманням норм охорони праці, санітарних норм.

2.11. Дотримується норм охорони праці, правил безпеки життєдіяльності, алгоритму дій під час сигналу повітряної тривоги, забезпечує охорону життя і здоров’я здобувачів освіти під час освітнього процесу.

2.12. Проводить інструктажі здобувачів освіти з правил безпеки життєдіяльності під час навчальних занять з обов’язковою реєстрацією в класному журналі/журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності.

2.13. Здійснює контроль за дотриманням здобувачами освіти правил безпеки життєдіяльності під час навчальних занять.

2.14. Повідомляє директору про нещасний випадок, за потреби вживає заходів щодо надання першої долікарської допомоги.

2.15. Захищає здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігає вживанню ними та іншими особами на території закладу алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам.

2.16. Повідомляє директору про факти булінгу стосовно учнів, педагогічних працівників та інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого був особисто або інформацію про які отримав від інших осіб, вживає невідкладних заходів щодо припинення булінгу.

2.17. Вносить пропозиції щодо покращення умов здійснення освітнього процесу, а також доводить до відома завідувача кабінету, адміністрації про недоліки в забезпеченні освітнього процесу.

2.18. Допускає  у визначеному порядку на заняття представників адміністрації закладу.

2.19. Замінює на уроках тимчасово відсутніх вчителів згідно з наказом директора.

2.20. Постійно підвищує свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність, бере участь у роботі педагогічної ради і нарадах, які проводяться адміністрацією, у діяльності методичних об’єднань та інших формах методичної роботи, проходить навчання і перевірку знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності раз на три роки.

2.21. Дотримується Статуту і Правил внутрішкільного трудового розпорядку закладу, інших локальних правових актів закладу.

2.22. Чергує по школі відповідно до затвердженого графіка чергування на перервах між заняттями, а також за 20 хвилин до початку і протягом 20 хвилин після закінчення занять.

2.23. Підтримує постійний зв’язок з батьками здобувачів освіти (особами, які їх замінюють).

2.24. У випадку виконання обов’язків завідувача кабінету:

- організовує поповнення кабінету обладнанням, приладами та іншими матеріалами, приймає матеріальні цінності під відповідальність на збереження на підставі відповідних документів, забезпечує зберігання підзвітного майна, бере участь в інвентаризації та списуванні майна кабінету;

- розробляє і періодично переглядає (не менше як один раз на 5 років) інструкції з охорони праці, подає їх на затвердження директору;

- контролює обладнання навчального кабінету протипожежним інвентарем, медичними та індивідуальними засобами захисту, а також наочною агітацією з питань забезпечення безпеки життєдіяльності;

- проводить інструктажі зі здобувачами освіти з охорони праці з обов’язковою реєстрацією в класному журналі чи журналі визначеного зразка або організовує його проведення іншими педагогами;

- не допускає проведення занять, пов’язаних із небезпекою для життя і здоров’я здобувачів освіти і працівників закладу, повідомляє про це заступника директора з навчально-виховної роботи;

- вносить пропозиції щодо покращення умов праці і навчання.

2.25. У випадку виконання обов’язків класного керівника виконує такі посадові обов'язки:

2.25.1.  Працює з учнями закріпленого за ним класу.

2.25.2.  Вивчає особистість кожного учня в класі, його нахили, інтереси.

2.25.3.  Створює сприятливі мікросередовище і морально - психологічний клімат для кожного учня в класі.

2.25.4.  Сприяє розвитку в учнів навичок спілкування, допомагає. учням вирішувати проблеми, які виникають у спілкуванні з товаришами, вчителями, батьками.

2.25.5.  Спрямовує самовиховання і саморозвиток особистості учня, вносить необхідні корективи в систему його виховання.

2.25.6.  Надає допомогу учням у навчальній діяльності, з'ясовує причини низької успішності, забезпечує їх усунення.

2.25.7.  Сприяє здобуттю додаткової освіти учнями через систему гуртків, клубів, секцій, об'єднань, які організовуються у закладі освіти, закладах позашкільної освіти за місцем проживання.

2.25.8.  Організовує життя колективу класу відповідно до вікових особливостей та інтересів учнів і вимог суспільства.

2.25.9.  Спільно з органами учнівського самоврядування веде активну пропаганду здорового способу життя; проводить фізкультурно - масові, спортивні та інші заходи, які сприяють зміцненню здоров'я учню у класі.

2.25.10. Веде у встановленому порядку документацію класу.

2.25.11. Підтримує постійний контакт з батьками учнів (особами, які їх замінюють).

2.25.12. Планує виховну роботу в класі.

2.25.13. Забезпечує дотримання правил безпеки життєдіяльності під час здійснення освітнього процесу та проведення виховних заходів.

2.25.14.  Оперативно інформує адміністрацію закладу освіти про кожен нещасний випадок, вживає заходів щодо надання першої долікарської допомоги.

2.25.15.  Вносить пропозиції щодо покрашення і оздоровлення умов здійснення освітнього процесу, а також доводить до відома завідувача кабінету, дирекції закладу освіти інформацію про всі недоліки в забезпеченні освітнього процесу, які знижують працездатність здобувачів освіти, негативно впливають на їхнє здоров'я.

2.25.16. Здійснює інструктаж учнів з безпеки життєдіяльності під час проведення виховних заходів.

2.25.17.  Організовує вивчення учнями правил охорони праці, правил вуличного руху, поведінки в побуті, на воді тощо.

2.26.Почувши сигнал повітряної тривоги:

2.26.1.  разом із учнями, з якими перебуває, повинен рухатися визначеним маршрутом до укриття, при цьому організовує пересування учнів двома колонами в приміщенні класу, швидко залишаючи навчальний кабінет.

2.26.2. Під час перебування в захисній споруді  здійснює необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.

2.26.3. Після завершення небезпеки та оголошення про відбій тривоги організує повернення учнів на уроки, слідкує за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами, а також перевіряє наявність учнів в укритті та у приміщеннях закладу освіти після завершення небезпеки.

ІІІ. ПРАВА

3.1. Брати участь в управлінні закладом в порядку, передбаченому Статутом закладу.

3.2. Відмовлятися виконувати роботу, якщо виникла загроза життю та здоров’ю, до моменту усунення небезпеки.

3.3. Вільно обирати форми, методи, засоби навчання, що відповідають освітній програмі закладу, враховуючи право на академічну свободу, що включає свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність.

3.4. Виявляти педагогічну ініціативу, розробляти та впроваджувати авторські навчальні програми, проєкти, освітні методики і технології, методи і засоби компетентнісного навчання.

3.5. Користуватися бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу  у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до чинного законодавства.

3.6. Підвищувати кваліфікацію, враховуючи право на вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників, вести індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку та іншу) діяльність за межами закладу.

3.7. Мати доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності.

3.8. Має право на відзначення успіхів у своїй професійній діяльності, справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності.

3.9. Ознайомлюватися зі скаргами та іншими документами, які містять оцінку його діяльності, надавати відповідні пояснення.

3.10. Захищати свої інтереси самостійно та/або через посередника, у випадку дисциплінарного розслідування, пов’язаного з порушенням вчителем норм професійної етики.

3.11. Має право на конфіденційність дисциплінарного (службового) розслідування, за винятком випадків, передбачених законом.

3.12. Проходити атестацію на відповідну кваліфікаційну категорію відповідно до чинного законодавства у сфері освіти.

ІV. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

У визначеному законодавством України порядку вчитель несе відповідальність у порядку, визначеному законодавством України, за:

4.1. Невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку закладу та інших локальних нормативних актів, посадових обов’язків, встановлених цією Інструкцією, законних розпоряджень директора.

4.2. Невиконання чи неналежне виконання правил і норм охорони праці, безпеки життєдіяльності.

4.3. Застосування, в тому числі одноразове, методів виховання, пов’язаних з фізичним і психічним насиллям над особистістю.

4.4. Заподіянні закладу чи учасникам освітнього процесу у зв’язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов’язків збитків.

4.5. Неналежну реалізацію  чи/або реалізацію навчальних програм не в повному обсязі.

V. ПОВИНЕН ЗНАТИ

5.1. Конституцію України, Конвенцію про права дитини, Закони України «Про освіту» «Про повну загальну середню освіту», накази, розпорядження Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо освітньої галузі.

5.2. Вимоги Професійного стандарту «Учитель закладу загальної середньої освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 29.08.2024 року №1225.

5.3. Державний стандарт базової середньої освіти.

5.4. Основи загальнотеоретичних дисциплін в обсязі, необхідному для вирішення педагогічних, методичних і організаційних завдань: педагогіку, психологію, вікову фізіологію, види та етапи планування освітнього процесу, методику викладання предметів, методику виховної роботи, основи медіаграмотності.

5.5. Форми організації освітнього процесу, види і форми навчальної діяльності здобувачів освіти, підходи щодо інтеграції в навчанні.

5.6. Чинну програмно-методичну документацію щодо викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів.

5.7. Вимоги щодо обов’язкових результатів навчання здобувачів освіти, рівнів сформованості їхніх компетентностей відповідно до освітньої галузі.

5.8. Вимоги щодо проведення оцінювання навчальних результатів здобувачів освіти, види, форми, критерії оцінювання навчальних результатів здобувачів освіти відповідно до освітньої галузі.

5.9. Вимоги щодо оснащення та обладнання навчальних кабінетів, підсобних приміщень.

5.10. Основні напрями і перспективи розвитку освіти в Україні.

5.11. Основи права і наукової організації праці, правила і норми охорони праці.

           

VІ. КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ

6.1.   Документи, що підтверджують професійну та освітню кваліфікацію, її віднесення до рівня Національної рамки кваліфікацій (НРК) - диплом бакалавра із записом про отриману професійну кваліфікацію (7 рівень НРК).

6.2. Фізичний та психічний стан здоров’я, що дає змогу виконувати професійні обов’язки в закладі освіти.

6.3.   Наказ про результати проходження останньої атестації, сертифікат про проходження добровільної сертифікації педагогічного працівника.

6.4. Відповідність кваліфікаційним вимогам, визначеними Професійним стандартом «Учитель закладу загальної середньої освіти», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 29.08.2024 року №1225, а саме:

6.4.1. Професійні компетентності:

А1. Мовно-комунікативна:

А1.1. Здатність забезпечувати здобувачам освіти навчання державною мовою.

А1.3. Здатність забезпечувати навчання здобувачів освіти іноземної мови та спілкуватися іноземною мовою у професійному колі (для вчителів іноземної мови).

А1.4. Здатність формувати й розвивати мовно-комунікативні вміння й навички здобувачів освіти.

А2. Предметно-методична:

А2.1. Здатність моделювати зміст освіти відповідно до обов’язкових результатів навчання здобувачів освіти, визначених державними стандартами освіти.

А2.2. Здатність формувати і розвивати в здобувачів освіти ключові компетентності і наскрізні вміння, визначені державними стандартами освіти.

А2.3. Здатність здійснювати інтегроване навчання здобувачів освіти.

А2.4. Здатність добирати і використовувати сучасні й ефективні методики і технології навчання, виховання й розвитку здобувачів освіти.

А2.5. Здатність формувати ціннісні ставлення в здобувачів освіти.

А3. Інформаційно-цифрова:

А3.1. Здатність орієнтуватися в інформаційному просторі, здійснювати пошук і критично оцінювати інформацію, оперувати нею в професійній діяльності.

А3.2. Здатність ефективно використовувати наявні та створювати (за потреби) нові електронні (цифрові) ресурси.

А3.3. Здатність використовувати цифрові технології в освітньому процесі.

Б1. Психологічна:

Б1.1. Здатність визначати і враховувати в освітньому процесі вікові й індивідуальні особливості здобувачів освіти, їхній психоемоційний стан.

Б1.2. Здатність використовувати стратегії роботи зі здобувачами освіти, які сприяють розвитку їхньої позитивної самооцінки, я-ідентичності.

Б.1.3. Здатність формувати мотивацію здобувачів освіти й організовувати їхню пізнавальну діяльність.

Б1.4. Здатність формувати спільноту здобувачів освіти, у якій поважають і враховують права кожного.

Б2. Емоційно-етична:

Б2.1. Здатність усвідомлювати особисті відчуття почуття, емоції, потреби та емоційні стани інших учасників освітнього процесу, керувати власними емоційними станами.

Б2.2. Здатність конструктивно й безпечно взаємодіяти з учасниками освітнього процесу.

Б2.3. Здатність усвідомлювати й поціновувати взаємозалежність людей і систем у глобальному світі.

Б3. Компетентність педагогічного партнерства:

Б3.1. Здатність до суб’єкт-суб’єктної взаємодії із здобувачами освіти в освітньому процесі.

Б3.2. Здатність залучати батьків до освітнього процесу на засадах партнерства.

Б3.3. Здатність працювати в команді із залученими фахівцями для надання додаткової підтримки особам з особливими освітніми потребами.

В1. Інклюзивна:

В1.1. Здатність створювати умови, які забезпечують функціонування інклюзивного освітнього середовища.

В1.2. Здатність до педагогічної підтримки осіб з особливими освітніми потребами.

В1.3. Здатність забезпечувати в освітньому середовищі сприятливі умови для кожного здобувача освіти з урахуванням вікових та інших індивідуальних особливостей.

В2. Здоров’язбережувальна:

В2.1. Здатність організовувати безпечне освітнє середовище, використовувати здоров’язбережувальні технології під час освітнього процесу.

В2.2. Здатність здійснювати профілактичнопросвітницьку роботу з учасниками освітнього процесу щодо безпеки життєдіяльності, санітарії та гігієни.

В2.3. Здатність формувати в здобувачів освіти культуру здорового й безпечного способу життя.

В2.4. Здатність підтримувати особисте фізичне та психоемоційне здоров’я під час професійної діяльності.

В2.5. Здатність надавати домедичну допомогу учасникам освітнього процесу.

Г1. Прогностична:

Г1.2. Здатність планувати освітній процес.

Г2. Організаційна:

Г2.1. Здатність організовувати процес навчання, виховання й розвитку здобувачів освіти.

Г2.2. Здатність організовувати різні види й форми навчальної та пізнавальної діяльності здобувачів освіти.

Г2.3. Здатність організовувати осередки навчання, виховання й розвитку здобувачів освіти.

Г3. Оцінювально-аналітична:

Г3.1. Здатність здійснювати оцінювання результатів навчання здобувачів освіти.

Г3.2. Здатність аналізувати результати навчання здобувачів освіти.

Г3.3. Здатність формувати спроможність у здобувачів освіти до самооцінювання і взаємооцінювання результатів навчання.

Д1. Здатність до навчання впродовж життя:

Д1.1. Здатність здійснювати власний професійний розвиток, отримувати підтримку від колег.

Д1.2. Здатність надавати підтримку колегам у їхньому професійному розвитку.

VІІ. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ (ЗВ’ЯЗКИ ЗА ПОСАДОЮ)

Учитель взаємодіє з:

7.1. Директором.

7.2. Заступником з навчально-виховної роботи.

7.3. Керівником циклового методичного об’єднання вчителів (за відношенням предмета, який викладає, до відповідного циклу).

7.4. З іншими педагогічними працівниками закладу.

7.5. Медичним працівником закладу.

7.6. Органами громадського самоврядування закладу.

7.7. Батьками, іншими законними представниками здобувачів освіти.

7.8. Представниками органів управління у сфері освіти.

7.9. Представниками громадських організацій.

7.10. Позашкільними та культурно-просвітницькими закладами.

Посадова інструкція розроблена директором _______  

Погоджено: голова ради трудового колективу _______ 

З посадовою інструкцією ознайомлено, один екземпляр отримано та зобов'язуюсь зберігати його на робочому місці.

Дата

Підпис

Посада

Ім’я, прізвище

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.