Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт? 1
Всього 550 чоловік

поради психолога під час карантину

Дата: 26 травня 2020 о 14:50

Навчання онлайн – це виклик не лише для дорослих, але й в першу чергу складні зміни для наших дітей. Дітям важче навчатися дома – за статистикою кожна третя дитина відчуває підвищену тривожність та стрес пов’язані з умовами, що склалися. До того ж ізоляція і карантин дають додаткове навантаження на психологічний клімат у сім’ї.

Однією з складових стресу є втрата стабільності і структурованості, ясності, яка була до цього. Особливо важливим є чіткий розпорядок дня, режим, а зараз цього практично нема. Проте є безліч заборон: на вулицю не виходь, мий руки, не чіпай обличчя руками, у гості до родичів та друзів не можна і ще багато слів з часткою «не». Тому, усі ці чинники впливають на пізнавальну сферу дитини, мотивацію до навчання та успішність в цілому. Проте вихід завжди є і ситуацію можна покращити. Ось кілька рекомендацій для створення позитивної атмосфери при дистанційному навчанні:

1. Розробити чіткий режим дня, щоб він був максимально наближеним до графіку, коли дитина відвідувала школу, садок. Це перший крок до відчуття стабільності. Раджу його візуалізувати (розписати як планування і почепити на видне місце), а головне – дотримуватися і корегувати. Це допоможе зняти емоційне навантаження та позитивно вплине на нервову систему в цілому.

2. Організувати робоче місце. Якщо немає своєї кімнати, то принаймні облаштувати власний куточок, з необхідним обладнанням для заняття (книги, зошити, ручки, планшет, навушники). Зайві речі, які можуть відволікати, краще прибрати. Подбайте про освітлення та провітрювання робочої зони – це теж важливі чинники якості засвоєння матеріалу.

3. Подбати про форму одягу. Сидячи дома ми не маємо все робити у піжамі. Виконувати «роль учня» буде значно простіше вдягнувши звичний одяг, який асоціюється з шкільними буднями.

4. Робити перерви. Між онлайн-уроками та виконанням домашнього завдання має бути час на відновлення. В ідеалі 20-30 хвилин робочої активності та 30 хвилин відпочинку для дітей молодшої школи. Для старшокласників 30-45 хвилин роботи можна чередувати з 20 хвилинами відпочинку ( не у гаджетах).

5. Підтримувати спілкування з однокласниками. Зараз є безліч можливостей організувати спільні онлайн-зустрічі, на яких можна не лише поспілкуватися, але й зіграти ігри на кшталт « Крокодил», « Хто я», та використати метод сторітелінг: розповідь, яку продовжують учасники розмови.

6. Завести домашнього улюбленця (якщо є можливість). Це чудова нагода розвинути у дітей відповідальність та навички піклування про братів наших менших. Наприклад, під час карантину у моїй сім’ї поселилася рибка, і ще плануємо придбати хом’ячка. Це чудові антистреси для усієї сім’ї. Альтернативою може бути вирощування рослин. Ми вирощуємо мікрозелень.

7. Знизити очікування, мотивувати та помічати успіхи. Вчіть дітей помічати хороше у тих ситуаціях, що склалися. Є більше часу на випікання печива та спільне чаювання, можливість довше повалятися під ковдрою та побайдикувати, пограти настільну гру чи переглянути цікавий фільм, а згодом його обговорити, зайнятися творчістю, навести лад у своїх думках, планах, а згодом і у шафах, або зробити те, на що завжди бракувало часу. Ось базові рекомендації, які допоможуть вам якісно організувати дистанційне навчання та зберегти позитивну атмосферу у вашій сім’ї.

Бережіть своє ментальне здоров`я і психологічну атмосферу у сімї!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.