тиждень права
Одним із завдань сучасної шкільної правової освіти є вміння учня
орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень права, який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.
Основною метою тижня було:
- підвищити інтерес учнів до правознавства;
- розширити й поглибити знання та вміння учнів з даного предмету;
- реалізувати на практиці основні принципи соціально орієнтованого
підходу до навчання;
- створити сприятливі умови для виявлення знань та вмінь учнів у
нестандартних ігрових ситуаціях.
Проведення тижня права було спрямовано на те, щоб поглибити знання учнівської молоді про їх права, зазначені в державних документах: зокрема в КонституціїУкраїни. Цей тиждень - пропаганда, спрямована на всіх громадян нашої держави. А наша маленька «держава» (тобто школа) не стала винятком: було розроблено ряд заходів, що охопили усі ланки освітньої діяльності – від початкової до старшої.
Всеукраїнський тиждень права розпочався з повідомлення на загальношкільній лінійці про історію започаткування та проведення Всеукраїнського тижня права та заходи які плануються до його відзначення. Тиждень права сьогодні вже має статус державного, носить характер національної правової традиції та включає в себе цілу низку заходів, виставок, конкурсів.
Так, в рамках проведення тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини дотримання національних та загальнолюдських морально-естетичних принципів, традицій.
Для учнів 1-4 класів було проведено конкурс «Свої права ти добре знай,їх шануй та поважай».
Конкурс малюнків на тему: « Що ми знаємо про свої права »
У школі була оформлена книжкова виставка «Людина і Закон». Учні ознайомились з правовою літературою
Для учнів 7 – 9 класів була проведена зустріч за круглим столом «Вчимося жити в правовій державі».Під час спілкування діти обговорили основні статті конвенції про права дитини, а також повідомили чим їх можна доповнити.
Протягом тижня по класах були проведені години спілкування на правову тематику.Не маючи достатнього життєвого досвіду, підлітки іноді опиняються на межі скоєння злочину, і тоді врятувати людину від фатальної помилки може тільки знання законів.
Вчитель історії створила шкільну поліцію. Учні 9-х класів чергували в школі, слідкували за порядком та проводили бесіди на різні правові теми.