день миру
Після кожного широкомасштабного військового конфлікту виток еволюції починається на порядок нижче від попереднього. Ця дата нагадує про цінності миру і про те, якою жахливою річчю є війна. Для України це, як ніколи, актуально.
Міжнародний день миру святкується 21 вересня. Свято встановлене резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 30 листопада 1981 року. Сенс цієї дати - у зміцненні ідеалів миру серед всіх країн і народів планети.
Історія показує, що кожні 100-150 років у світі трапляється масштабна війна, в яку втягується безліч держав. А конфлікти місцевого масштабу практично ніколи не припиняються: невеликі війни, які забирають життя людей, є завжди.
Щоразу після таких конфліктів людство робить істотний крок назад, тому що доводиться багато відновлювати, а не йти вперед. Ось тому Міжнародний день миру, покликаний донести до людей небезпеку воєн, дуже важливий для сучасної людини.
П'ять років тому 193 держави-члени ООН прийняли 17 цілей в області сталого розвитку. Порядок денний до 2030 року закликає держави вжити заходів, спрямованих на досягнення цих цілей протягом наступних 15 років. Цілі полягають у тому, щоб викорінити бідність, захистити планету і забезпечити загальне процвітання.
Тема 2020 року - Формуємо світ разом. Як відзначили в ООН, у цьому році стало зрозуміло, що зараз наш спільний ворог - це вірус, який загрожує здоров'ю, безпеці і способу життя всім людям на планеті.
Цікаві факти
Щороку церемонія свята починається рівно о 10 годині біля Дзвону миру, який подарувала ООН Японія в 1954 році. Дзвін миру встановлений у Нью-Йорку. Його відлили, використавши монетки, зібрані дітьми з 60 країн світу, а також різні нагороди людей: медалі, ордени.
Церемонія триває близько 15 хвилин. Спочатку Генсек ООН вдаряє по дзвону і виголошує промову, в якій звертається до народів усієї планети і закликає замислитися над тим, яке неоціненне значення має мир. Потім настає хвилина мовчання, після якої вже виступає Голова Ради Безпеки.
Білий голуб миру - один з найбільш впізнаваних символів миру. Малюнок намалював знаменитий художник Пабло Пікассо в 1949 році.